fbpx

Kristína Šůsová

#aktivnístudenti #Francie #YodaMentorship #OSN #NovýPorg

Kristina aktuálně studuje ve Francii na vysoké škole a je koordinátorkou Yoda Mentorshipu a navíc zastupuje českou mládež jako mladá delegátka do OSN a v rámci své agendy se zaměřuje na vzdělávání a sociální nerovnosti. 

Kristina studovala střední školu v Chebu, ale věděla, že by do budoucna ráda studovala v zahraničí, a proto se rozhodla přejít na Nový PORG, kde měla možnost získat mezinárodní maturitu IB. Přechod z českého studia na anglické a mezi nové spolužáky ale nebyl jednoduchý. V rozhovoru se dozvíte, jaký je rozdíl mezi klasickou českou a mezinárodní maturitou. 

Na vysokou školu nastoupila Kristina do Francie, kde studuje v angličtině. Francouzsky při nástupu do školy uměla na úrovni A2, a tak pro ni život ve Francii nebyl ze začátku jednoduchý.

Do budoucna by se chtěla Kristina věnovat diplomacii, také se o politiku a mezinárodní vztahy zajímá již dlouho. Počítá s tím, že se bude často stěhovat, ráda by se v daných zemích domluvila a to ji motivuje ke studiu jazyků. Nyní mluví anglicky, německy, francouzsky, česky, rusky, učí se arabštinu. 

Kromě studia Kristina pracuje jako koordinátorka v Yoda Mentorshipu, který před lety absolvovala jako mentee a je mladou delegátkou do OSN.  V rozhovoru se dozvíte, jak funguje Yoda Mentorship, co dělá mladý delegát do OSN a jak se tam dostat, jak získat stáž a mnoho dalšího.  

Co Kristina radí:

  • při výběru školy se zaměřte na předměty, které vás během studia čekají a na prostředí školy a jejího okolí;
  • nebojte se zapojit do komunity aktivních studentů, příležitostí je spousta v různých oborech;
  • než se přihlásíte na stáž, promyslete si, co od toho očekáváte.

Jestli tě zajímají jen vybraná témata, můžeš se ve videu posouvat, připravili jsme pro tebe výpis témat a sekvencí:

Cesta, jak se stát aktivním studentem 0:01-2:02
Program Yoda Mentorship 2:03-5:56
Z gymnázia v Chebu na univerzitu ve Francii 5:56-10:40
Klasická maturita vs. mezinárodní maturita 10:40-12:01
Výběr vysoké školy 12:01-16:53
Rozvoj cizích jazyků 16:53-21:12
Výběr stáže 21:12-26:00
Program Mladých delegátův OSN 26:00- 31:12

Share This

Share this post with your friends!