fbpx

Podpořte nás

Ukažte vaši firmu mladým lidem. Přibližte jim profese, které nabízíte a ukažte jim, jak vypadá reálný den u vás. Podpořte je ve volbě jejich budoucnosti.

Dejte svým zaměstnancům najevo, že jsou pro vás důležití a zviditelněte je a jejich kariérní příběh. 

Nalákejte čerstvé a motivované absolventy k vám do firmy. 

Spojte se s Kariérkem a budujte s námi největší kariérní a rozvojovou platformu pro studenty. 

Co nabízíme

Popíšeme profese typické pro vaši společnost a tím je přiblížíme studentům, vašim potenciálním zaměstnancům.

Nahrajeme podcasty s vybranými zaměstnanci z vaší firmy, a jejich životním a kariérním příběhem budeme inspirovat a motivovat mladé lidi.

Zveřejníme vaše články o náboru, možnostech pro studenty, trainee programech, výběrovém řízení a zaškolení ve vaší firmě.

Zorganizujeme exkurzi k vám do firmy. 

Uspořádáme webinář nebo workshop pro studenty dle preferencí firmy s případným zapojením zaměstnanců.

Individuální spolupráce na míru vašim potřebám

Co získáte

 • možnost ukázat studentům, jak práce u vás vypadá a co obnáší,
 • nové zájemce o práci u vás,
 • možnost přiblížit práci vaší společnosti a jejích zaměstnanců široké veřejnosti,
 • prezentační materiál, který můžete využívat v rámci náboru nových zaměstnanců,
 • smysluplnou aktivitu, do které můžete zapojit vaše zaměstnance, 
 • možnost oslovit 3 000 studentům měsíčně, kteří na Kariérko.cz přicházejí a další prostřednictvím našich spolupracujících škol, organizací a kampaní, 
 • podpoříte projekt, který má dopad a smysl,
 • dar, kterým projekt podpoříte si budete moci odečíst z daňového základu. 

Ukázkové balíčky spolupráce

Spolupráci je možné uzavřít na základě Darovací smlouvy nebo Smlouvy o spolupráci. 

Rádi pro vás vymyslíme nabídku spolupráce na míru. Napište nám na lucie@karierko.cz

Jak platforma Kariérko.cz funguje:

Kdo jsme

Projekt Kariérko.cz vzniká pod hlavičkou neziskové organizace Institut kariéry a rozvoje, z.s.

 1. Usilujeme o to, aby se mladí lidé rozhodovali o své kariéře vědomě a s ohledem na jejich jedinečné nadání a talenty, a to dříve než pár dnů před podáním přihlášek k dalšímu studiu.
 2. Motivujeme mladé lidi k tomu, aby aktivně získávali nové zkušenosti a dovednosti už během studia, např. prostřednictvím rozvojových projektů, brigád, stáží, dobrovolnictví atd.
 3. Chceme pozitivně ovlivnit spokojenost celé společnosti a snížit sociodemografické rozdíly, které ve společnosti aktuálně jsou.

Proč

1. Většina studentů ještě rok před odesláním přihlášky na SŠ nebo VŠ neví, kam svou přihlášku pošle, co budou jednou dělat. Proto až 20% vysokoškoláků mění během studia obor, což s sebou nese další náklady státu.

2. Díky rychle měnícímu se trhu práce každý den zanikají povolání a vznikají jiné a mladí lidé se v aktuální nabídce nedokáží orientovat a vhodně si vybrat svou budoucí profesi.

3. Mladí lidé nevědí, jak vybraná práce v reálu vypadá a jak se na podobné místo mohou dostat.

Partneři

Reference

     

„Institut kariéry a rozvoje je našim klíčovým partnerem z neziskové sféry při realizaci CSR projektu Tvoje šance #futureskills. Právě zaměření Institutu na šikovné mladé lidi a studenty, jejich aktivity na poli dalšího vzdělávání a pomoc při hledání správné kariérní cesty byli rozhodující při hledání vhodného partnera pro naše projekty. Neméně důležitým aspektem jsou lidi, které za Institutem stojí, Lucka a Kačka, které jsou zárukou dobře a profesionálně provedené práce. Nám jako společnosti nejde jen o odebrání služeb od spolupracující organizace, ale chceme být skutečnými partnery při tvorbě a realizaci našich projektů, protože jenom tak docílíme skutečný ownership a zájem o projekt a jeho naplnění.

Společně s Luckou jsme vytvořili několik konceptů projektů pro mladé lidi, a některé z nich se nám daří úspěšně realizovat. Institut je pro nás zárukou profesionální domluvy a provedení práce, osobního nasazení, příjemného a lidského přístupu a schopnosti flexibilně a promptně reagovat na externí i interní změny. Jako velká nadnárodní firma oceňujeme i dodržování termínů, respektování firemní kultury a naprosto transparentní přístup. Spolupráci s Institutem a/nebo platformou kariérko.cz mohu osobně doporučit.

Zuzana Mravík Zelenická, CSR manažerka

Samsung Electronics Czech and Slovak

Reference

     

„Byl jsem nadšený, když jsem se dozvěděl o vzniku platformy Kariérka, protože přesně něco takového mi chybělo. Jsem právě na křižovatce v rozhodování, kam po střední škole pokračovat a web nabízející životní kariérní příběhy profesionálů z mnoha oborů jistě v tento důležitý moment pomůže nejen mně, ale i řadě mých vrstevníků. My, studenti, totiž nemíváme příležitost být v kontaktu s lidmi z našich budoucích profesních oblastí a právě to by nám mohlo pomoct určit si včas, jestli jsme pro ně vhodní kandidáti. Atraktivní forma sledování videa či jen jeho pasivního poslouchání je ideální pro rámec dnešní zrychlené doby. Studenti, kteří budou pravidelně chodit na Kariérko se nejen dozví rady od odborníků z oboru pro cestu za úspěšnou kariérou, ale také obdrží spoustu podnětů pro seberozvoj od svých vrstevníků už na střední.

Když mi bylo nabídnuto, abych přispěl na Kariérko s mou zkušeností se zařizováním stáže, neváhal jsem ani minutu. Stáží jsem získal neocenitelný vhled do mé vysněné práce a dostat se k ní nebylo nic jednoduššího, než napsat pár e-mailů a projevit opravdový zájem. Z toho důvodu jsem chtěl, ať pocit naplnění z vykonávání lákavé činnosti a také zadostiučinění z dosažení prvního kariérního úspěchu zažijí i další podobně nastavení teenageři. Sharing is caring. Věřím, že se po republice pohybuje nespočet dalších studentů, kteří již zažili nějaký mimořádný úspěch, který je posunul v jejich cestě za sny. Dobrou zprávou je, že teď mají možnost se o své zkušenosti podělit – a to prostřednictvím Kariérka.”

květen 2020

Matyáš Hansel, 19 let, aktuálně již student vysoké školy

Autor článků:

https://karierko.cz/clanek/pracovni-zkusenosti-studentu/matyas-profesni-staz-na-stredni/

https://karierko.cz/clanek/mezinarodni-letni-skola-na-islandu/

Reference

 

,,Líbí se mi přehledná vizuální stránka a posloupnost jednotlivých aktivit. Jednotlivé aktivity z oblastí „já a mé okolí“ a „mé zájmy a témata“ byly zajímavé a podnětné i pro mě. Věřím tak, že pro tápající studenty budou velmi užitečné. Rozhodně je to výborný pracovní materiál a jsem moc zvědavá na další oblasti, na které se pracovní listy zaměří!” 

Anita Buchtová

koordinátor mentoringových vztahů

Lata – programy pro mládež a rodinu, z.ú.

Přijde vám smysluplné co děláme?

Napište nám na lucie@karierko.cz nebo vyplňte tento kontaktní formulář a vymyslíme spolupráci na míru vašim představám. 

9 + 3 =

V kontaktním formuláři sbíráme jméno a kontaktní e-mail, které zpracováváme za účelem komunikace.