fbpx

Tvůj výsledek

Ahoj, vítáme tě na Kariérku!

Pojďme se společně podívat na to, jak bychom ti s výběrem tvé profese mohli pomoci. V první řadě je určitě důležité, aby ses zamyslel/a nad tím, jaké jsou tvé zájmy, co tě baví ve škole i ve volném čase, a jak by se to dalo využít při dalším studiu. Určitě to prober i s rodiči, kamarády a učiteli, kteří tě dobře znají, důvěřuješ jim, a kteří ti mohou dát dobrou radu. Nedej však pouze na své okolí, konečná volba zaměření a školy bude především na tobě.

Zkus začít vyplněním pracovních listů, které najdeš na našem webu, poté si projdi kategorii „Profese“, a určitě není na škodu udělat si též talentový test dle tvého výběru. Nenechávej ale vše na poslední chvíli, čím dříve začneš, tím lepší a informovanější volbu uděláš, a zvyšuješ tak pravděpodobnost, že tě nová škola bude bavit 🙂 Doporučujeme ti podívat se také na možnosti osobního rozvoje, které jsou (nejen) v tvém okolí – jedná se o skvělé příležitosti, díky nimž můžeš lépe poznat sám/sama sebe, své dovednosti a talenty. Navíc se ti všechny dovednosti navíc budou hodit při hledání vysoké školy, brigády či práce a můžeš se díky nim odlišit od ostatních.

 

Doporučené aktivity

 Pracovní listy

Vyplň si je a zamysli se nad informacemi, které jsi se díky nim o sobě dozvěděl/a či si ujasnil/a.

Zeptej se na názor okolí

Ale dbej zejména na to, co chceš ty – a neboj se, každou volbu lze později případně změnit.

Projdi si profese

V sekci Profese najdeš informace o jednotlivých profesích, co by tě mělo bavit pokud danou profesi chceš dělat, jaké dovednosti byl měl/a mít, jakou školu studovat nebo jaký plat můžeš na této pozici očekávat.

Další možnosti rozvoje

Podívej se na aktivity, do kterých se můžeš zapojit 

Na našich sociálních sítích a v naší skupině sdílíme denně nabídky na různé aktivity navíc, projekty, webináře či konference.

 Poslechni si rozhovory

V rámci rozhovorů se dozvíš užitečné informace přímo od těch, kteří již danou profesi, která tě zaujala, vykonávají.

Přečti si články od studentů

Od studia v zahraničí přes podnikání až po seberozvoj – to vše ti může pomoci k objevení vlastní cesty, kterou se v budoucnu vydáš 🙂

Share This

Share this post with your friends!