fbpx

Tvůj výsledek

Ahoj, vítáme tě na Kariérku!

Ať už hledáš zajímavou brigádu či stáž v oboru nebo budeš končit školu a hledat práci, postup je podobný. Nejprve je třeba si ujasnit, v jakém oboru a též na jaké pozici bys chtěl pracovat. Pročti si články od personalistů, kde se dozvíš, jak na tvorbu velmi dobrého životopisu, motivační dopisu, a co tě může čekat u přijímacího pohovoru. Nepochybně se ti bude hodit mít přehled o různých pracovních smlouvách a dalších možnostech, například i o podnikání. Nenech si ujít ani webináře, pravidelně vypisujeme nové termíny. 

 

Doporučené aktivity

Přečti si články od personalistů

Personalisté ti ve svých článcích poradí, jak napsat životopis nebo motivační dopis, proč je dobré budovat si osobní brand či proč a jak si založit LinkedIn účet. 

Webináře

Přihlaš se na webináře, kde s tebou probereme, jak se připravit na pohovor či napsat životopis. 

Vytvoř si životopis

Životopis si můžeš nechat zkontrolovat i u nás v Kariérku, pošli nám ho na e-mail: info@karierko.cz.

LinkedIn

Pokud ho ještě nemáš, založ si účet na LinkedInu. Na Kariérku najdeš článek o tom, proč je dobré životopis mít, jak tato profesní síť funguje a jak na jeho založení.

Informuj se o jednotlivých typech smluv

Přečti si článek o výhodách a nevýhodách jednotlivých smluv a dopředu si zjisti, co je pro tebe výhodné a co smlouva musí obsahovat.

Další možnosti rozvoje

 Poslechni si rozhovory

Poslechni si v rozhovorech, jak hledali práci ostatní. V rozhovorech máš vždy vypsané jednotlivé sekvence, tak si můžeš vybrat, co tě zajímá. 

LinkedIn

Na LinkedInu nehledáš jen práci, ale můžeš tam i kontaktovat ostatní. Neboj se poprosit o konzultaci nějakého personalistu nebo člověka, který již na dané pozici je, a nezapomeň se zeptat na detaily, které tě k dané profesi zajímají. Např. jak se tam dostal, jak probíhalo výběrové řízení, jak vypadá jeho běžný den apod.

Share This

Share this post with your friends!