fbpx

Tvůj výsledek

Ahoj, vítáme tě na Kariérku!

Pokud právě přemýšlíš nad volbou budoucího zaměření a studia, zamysli se nejprve nad tím, co tě ve škole a ve volném čase baví, čemu se rád/a věnuješ a též naopak co tě nenaplňuje a vůbec nebaví. Možná už máš za sebou i nějaké pracovní zkušenosti formou brigády, kde jsi měl/a možnost na některé z těchto otázek najít odpověď. Zkus si to vše sepsat a podívat se na profese, které máme pro tebe na Kariérku připravené.

Nalezneš tam vždy informace o tom, co by tě mělo bavit, jak tato profese vypadá v každodenním životě, a také, co by bylo vhodné pro tuto profesi mít vystudováno. Pak si můžeš poslechnout rozhovor s někým, kdo danou profesi již dělá. Určitě není na škodu konzultovat to i se svým okolím, s lidmi, kteří tě podporují. Začni co nejdříve, aby tě pak netrápily například termíny přihlášek na vysokou školu a ty ses rozhodoval/a na poslední chvíli.

 

Doporučené aktivity

 Pracovní listy

Vyplň si je a zamysli se nad informacemi, které jsi se díky nim o sobě dozvěděl/a.

Zeptej se na názor okolí

Ale dbej zejména na to, co bys rád/a ty – a neboj se, každou volbu lze později případně změnit. 🙂

Projdi si profese

V sekci Profese najdeš informace k jednotlivým profesím, co by tě mělo bavit, jakou školu studovat nebo jaký plat můžeš na této pozici očekávat.

Konzultuj s kariérním poradcem

Domluv si konzultaci s kariérním poradcem, ať už ve škole, v kariérním centru nebo na doporučení. 

Další možnosti rozvoje

Podívej se na aktivity, do kterých se můžeš zapojit 

Na našich sociálních sítích a v naší FB skupině sdílíme denně nabídky na různé aktivity navíc, projekty, webináře či konference.

 Poslechni si rozhovory

V rámci rozhovorů se dozvíš užitečné informace přímo od těch, kteří již danou profesi, která tě zaujala, vykonávají.

Přečti si články od studentů

Od studia v zahraničí přes podnikání až po seberozvoj – to vše ti může pomoci k objevení vlastní cesty, kterou se v budoucnu vydáš. 🙂

Share This

Share this post with your friends!