fbpx

Tvůj výsledek

Ahoj, vítáme tě na Kariérku!

Ať už hledáš brigádu nebo budeš končit školu a hledat práci, postup je podobný. Ujasni si hned ze začátku, v jakém oboru a na jaké pozici bys chtěl/a pracovat. Pročti si články od personalistů na našem webu, kde se dozvíš, jakou podobu má mít opravdu dobrý životopis i motivační dopis, a co tě může čekat na pohovoru.

Též se ti určitě bude hodit mít přehled o různých pracovních smlouvách a dalších možnostech, například i o vlastním podnikání či práci v zahraničí. To vše se dozvíš na stránkách, a to jak formou článků, tak také podcastů a videí. Nenech si ujít ani webináře, pravidelně vypisujeme nové termíny. 

 

Doporučené aktivity

Přečti si články od personalistů

Personalisté ti poradí, jak napsat životopis nebo motivační dopis, budovat si osobní brand či založit si LinkedIn účet. 

Podívej se na aktuální pracovní nabídky

Zamysli se, na jaké pozici chceš pracovat (mysli také na to, co tě baví, a čemu jsi ochoten/ochotná věnovat svůj čas) a vyhledej si na internetu nabídky práce v daném odvětví nebo na danou pozici. V nabídkách můžeš najít informace o tom, jaké dovednosti po tobě budou chtít, jaká je náplň práce na dané pozici a nebo jakou můžeš očekávat odměnu.  Určitě si projdi nabídek více a udělej si srovnání. 

Webináře

Přihlaš se na webináře, kde s tebou probereme, jak se připravit na pohovor či napsat životopis. 

Vytvoř si životopis

Životopis si můžeš nechat zkontrolovat i u nás v Kariérku, pošli nám ho na e-mail: info@karierko.cz.

LinkedIn

Pokud ho ještě nemáš, založ si účet na LinkedInu. Na Kariérku již brzy najdeš článek o tom, proč je dobré profil na LinkedInu mít a jak na to.

Informuj se o jednotlivých typech smluv

Přečti si článek o výhodách a nevýhodách jednotlivých smluv a dopředu si zjisti, co je pro tebe výhodné a co smlouva musí obsahovat.

Další možnosti rozvoje

 Poslechni si rozhovory

Poslechni si v rozhovorech, jak hledali první práci ostatní.

LinkedIn

Na LinkedInu nehledáš jen práci, ale můžeš tam i kontaktovat ostatní. Neboj se poprosit o konzultaci nějakého personalistu nebo člověka, který již na dané pozici je, a nezapomeň se zeptat na detaily, které tě k dané profesi zajímají. Např. jak se tam dostal, jak probíhalo výběrové řízení, jak vypadá jeho běžný den apod.

Share This

Share this post with your friends!