fbpx

Náš tým

e-mail: lucie@karierko.cz

telefon: 777 661 910

Lucka má spoustu zkušeností z řízení vzdělávacích projektů a zajímá se o osobní rozvoj. V Institutu má na starosti převážně koordinaci týmu, strategii organizace, finance a komunikaci s firmami.

Radost jí dělá, když může dát někomu příležitost vyrůst a objevit vlastní potenciál, proto je Kariérko.cz projekt, který ji baví a naplňuje. Do budoucna si přeje, aby se Kariérko stalo nástrojem, který bude pomáhat studentům s jejich kariérními rozhodnutími. Ve volném čase miluje cestování a dobré jídlo.

e-mail: katerina@karierko.cz

telefon: 723 625 454

Kačka během studia sbírala zkušenosti z různých oborů, ale poslední roky se věnuje vzdělávání a kariérnímu rozvoji. V Institutu zaštiťuje navazování spolupráce s partnerskými organizacemi a školami, granty, správu webu a strategii organizace.

Jejím snem je, aby Kariérko ukazovalo mladým lidem možnosti, o kterých do té doby nepřemýšlely a otevíralo jim nové obzory. Kromě vedení Institutu se Kačka věnuje své malé dceři a ve volném čase je nejraději s rodinou, sportuje nebo čte knížky. 

Ivana studovala andragogiku – vzdělávání dospělých. Při studiu chodila na stáž, poté pracovala v IT firmě na oddělení zákaznické péče, kde se naučila trpělivosti, a později přešla k náboru. Nyní pracuje jako náborářka v nemocnici, kde přijímá nové zaměstnance a vytváří pro ně příznivé pracovní podmínky, aby mohli odvádět lepší výsledky. Kariérko ji uchvátilo svým obsahem a posláním, protože i ona sama několikrát v životě stála na rozcestí a nevěděla, jakým směrem se má ubírat, a to hlavně po střední škole. Proto se rozhodla přidat k nám do týmu, aby po světě chodilo méně lidí, kteří neví, kam se mohou dál studijně či profesně posunout. V Kariérku pomáhá na různých aktivitách, tvoří databáze, vyhledává zajímavé hosty do rozhovorů a další. 

Aneta vystudovala psychologii a v současné době pracuje jako metodik rozvoje v agentuře zajišťující firemní vzdělávání. Ve svém volném čase se snaží proniknout do tajů UX, designu a IT.

Na Kariérku je jí sympatická zejména snaha přiblížit studentům jednotlivé profese a ukázat jim prostřednictvím článků a podcastů se zajímavými lidmi, že „pouze“ se snahou a vůlí mohou být velmi úspěšní. Proto má v Kariérku na starosti primárně přípravu nových popisů profesí.

e-mail: kamila@karierko.cz

Kamila studovala více oborů a hledala, ve kterém z nich se najde. Nakonec promítla alespoň část studia Optometrie do své práce a v současnosti je na pozici marketingového koordinátora ve firmě, která se zabývá optikou. Baví ji věci týkající se marketingu, od grafiky až po sociální sítě a online reklamu. Proto se přidala k projektu Kariérko, aby přispěla tím, co zná, a naučila se novým dovednostem.

Kariérko vnímá jako projekt, který by jí v minulosti nejspíš usnadnil volbu studia a práce. V současnosti tam nachází inspiraci a možnosti pro svůj rozvoj. Proto se rozhodla tento projekt podpořit jako dobrovolník v části marketingu. Ve volném čase ji naplňuje hlavně sport (běh a basketbal), hudba, cestování a přátelé a rodina.

Ambasadoři

Anička studuje na univerzitě uprostřed Alp, v Innsbrucku. Již během střední školy se zúčastnila spousty vzdělávacích seminářů, konferencí nebo výměn mládeže s Erasmem +. Miluje cestování, poznávání nových kultur a míst. Ráda pomáhá svému okolí a své zážitky sdílí společně s kamarády na blogu Traveltragicomedy.eu.

Díky své účasti v různých projektech a aktivitách je Anička v komunitě aktivních studentů a má přehled o většině akcí, které se pořádají. Nabité informace a zážitky by chtěla sdílet i s ostatními mladými lidmi, a proto se stala ambasadorkou Kariérka.

Od Aničky si můžete přečíst článek o cestování a práci v zahraničí. 

Milan je studentem střední školy a nadšenec pro obor IT, nejvíc ho baví programování. Rád se zapojuje do různých projektů a pomáhá tím růst sobě i ostatním, zapojil se například do projektu Microsoft STC a nyní nově do Kariérka. Když zrovna nepracuje nebo se něco neučí, rád si zajde zacvičit, přečte si dobrou knížku nebo si zahraje nějakou hru, ať už stolní nebo počítačovou. Jeho velkým koníčkem je i hasiččina, je už 11 let dobrovolný hasič a se svým družstvem běhá ligu v požárním sportu. 

Do týmu Kariérka se přidal z toho důvodu, že ho projekt zaujal a vidí v něm smysl a potenciál do budoucna. Jakožto student gymnázia vidí, že spousta studentů bojuje s volbou kariéry a jsou nerozhodní a myslí si, že Kariérko je ten zdroj informací, co by jim mohl pomoct se rozhodnout.

Annie je studentkou střední školy a svou studijní cestu bere jako příležitost k seberozvoji. Zkušenosti sbírá formou projektů, brigády a mimoškolních aktivit. Má ráda kreativní a inspirující práci. Ve volném čase se věnuje čtení a psaní povídek, malování, fotografování a józe.

Být ambasadorem v Kariérku pro ni znamená skvělou možnost věnovat se tomu, co ji zajímá a baví, a v projektu vidí velký smysl. Ráda se učí něčemu novému a těší se, až se bude podílet na rozvoji Kariérka, které pomáhá studentům s nelehkými, ale důležitými rozhodnutími v oblasti jejich budoucí kariérní dráhy.

Jana studuje poslední ročník gymnázia, ale většinu času tráví nad projekty, mimoškolními aktivitami a jejím podnikáním v oblasti marketingu. Teď v současné době se hlavně věnuje projektu Tvoje šance #futureskills od Samsungu. Tam se také seznámila se zakladatelkami Kariérka Luckou a Katkou. Mimo práci a projekty miluje plavání a cestování. Dříve také hodně dlouho hrála do dramaťák, který jí občas až do teď trochu chybí. 

Do týmu Kariérka se přidala s nadšením. Hlavně proto, že by za smysl projektu dala ruku do ohně. Jako aktivní studentka si myslí, že je důležité ukazovat studentům, že dělat věci nad rámec může být zábava a bude to pro ně do budoucna i velká výhoda. 

,

Markéta je studentkou střední školy v Praze se zaměřením na IT. Je zapojena do programu Microsoft STC a spousty dobrovolnických činností jako např. česko.digital nebo Rise and Shine. Ráda se rozvíjí ve všech možných oblastech, jako je třeba marketing, grafický design, moderní technologie, robotika. Baví ji i organizování různých eventů, a to jak soukromých, tak veřejných. Když zrovna nepracuje, ráda si posedí s kávou u dobré knížky, učí se na kytaru nebo vyrazí někam na cestu.

Do Kariérka se zapojila,  protože vidí smysl v tom, co děláme, a chce pomoct ostatním studentům v cestě za jejich vysněnou kariérou a osobním rozvojem. Myslí si, že nic není nemožné, a člověk by si měl jít za svými sny a dělat, co ho baví, a přesně s tímhle by chtěla pomoct.

Mili je studentkou gymnázia, ale i přesto si našla cestu k programování a tímto směrem chce pokračovat i na univerzitě v oboru Artificial Intelligence. Mimo jiné ji také baví hudba a divadlo, jelikož má sama dvě hudební kapely, kde zpívá a hraje na elektrickou kytaru. 

Zajímá se také o seberozvoj a psychohygienu, jelikož sama dělá mindfulness a jógu. Chtěla by tudíž pomáhat i ostatním s jejich rozvojem, motivací a hledáním budoucího zaměření, jelikož sama ví, jaké je samotné rozhodování o takto důležitém budoucím kroku náročné.

Valérie studuje na gymnáziu v Olomouci. Ráda se věnuje čtení knih, psaní a hře na violoncello, která ji provází už deset let. Mezi její další záliby patří turistika, běh a cyklistika, ve které jezdí již pár let závody. Pokud to jde, ráda vyrazí někam do zahraničí, je to pro ni dobrá příležitost si zlepšit angličtinu nebo španělštinu.

Do Kariérka se připojila z toho důvodu, že vidí velký smysl v pomáhání lidem najít jejich cestu k zaměstnání, které by je mohlo bavit. Ráda by také pomáhala lidem, kteří si, stejně jako ona kdysi, lámou hlavu nad tím, jakou cestou se vlastně mají vydat.

Ria se do svých mimoškolních aktivit ponořila naplno už v 11 letech, kdy rozproudila svou CopyWriterskou a IT kariéru působením na herních serverech. Od té doby svůj životopis stihla zasypat desítkami certifikací, (ne)technickými publikacemi a pracovními zkušenostmi od grafiky po programátorské a překladatelské zakázky. Zaškatulkovala se také do 4 rozvojových programů, zatímco pomáhá s vedením jednoho z nich, Microsoft STC. Ve volném čase, když se zrovna nemotá okolo sociálních eventů nebo si neodškrtává cestovací bucket list, plní DofE, osvojuje si 7 cizích a 5 programovacích jazyků, nebo vymetá IT konference.

Do Kariérka se zapojila, neboť ji dobrovolničení a vzdělávání táhne již dlouhodobě. Proto o Riu zakopneš i u @Respektuju jako jazykového korektora, u AFS jako hlavního koordinátora událostí nebo například u Czechitas jako Workshopistku.

Michal studuje všeobecné gymnázium, ale hlavní náplní jeho času je to, co se děje po škole. Je členem rozvojového programu pro středoškoláky Microsoft STC a čerstvě také začal plnit DofE neboli cenu vévody z Edinburghu. Kromě toho se také věnuje sociálním sítím, kde tvoří obsah hlavně na YouTube a Instagram. Když zrovna nedělá něco za monitorem, tak si rád zacvičí nebo si zahraje na housle a varhany.

Do Kariérka se Michal rozhodl zapojit, protože se sám snaží využívat svůj volný čas naplno a rád by pomohl i ostatním, kteří by chtěli zaplnit svá odpoledne něčím smysluplnějším než nekonečným projížděním TikToku. 

Chceš se i ty stát součástí našeho týmu?