fbpx

Pomáháme studentům najít směr a zorientovat se na trhu práce

Jsme Institut kariéry a rozvoje, z. s. a zaměřujeme se na projekty v oblasti kariérového poradenství a osobního rozvoje mladých lidí s cílem je inspirovat, podporovat a motivovat. Naší ambicí je, aby se mladí lidé rozhodovali o své kariéře vědomě a s ohledem na své jedinečné nadání a talenty, a aktivně získávali nové zkušenosti a dovednosti. Zaměřujeme se primárně na studenty základních a středních škol, a to nezávisle na lokalitě a rodinném zázemí, ve které žijí, nebo oboru, o který mají zájem. Organizace byla založena v roce 2019.

Proč s námi spolupracovat?

Z
Naší ambicí je, aby se studenti od raného věku sami rozhodovali o své kariéře – vědomě a s ohledem na jejich jedinečné nadání a silné stránky. 
Z
Usilujeme o rozhýbání společnosti ke změně v přístupu k práci a osobnímu životu.
Z
Máme několikaleté zkušenosti v oblasti neziskových projektů, kariérového poradenství a CSR projektů malých i velkých firem. 
Z
Chceme pozitivně ovlivnit spokojenost celé společnosti a snížit sociodemografické rozdíly, které ve společnosti aktuálně jsou.

V čem se od ostatních lišíme?

Integrita

Nechceme konkurovat ostatním neziskovým organizacím a jejich projektům. Chceme spolupracovat a stát se hlavním informačním kanálem. 

Unikátnost

Obsah, články a videa tvoříme pro studenty a se studenty. Chceme rozhýbat mladou generaci k akci. Influenceři ve vzdělání a rozvoji nám v ČR stále chybí. 

Celorepubliková působnost

Velké množství projektů je jen regionálně zaměřená. My chceme, aby se informace a příležitosti dostávaly všem nezávisle na jejich lokalitě a dostupnosti.

Ocenění

Naše projekty

Kariérko.cz

Kariérní online platforma, která prostřednictvím motivačních videí ukazuje rozdílné kariérní a životní cesty lidí ze všech oborů, lokalit i zázemí. Tyto příběhy doplňují strukturované informace a možnost propojení studenta s organizacemi a firmami dle jeho potřeb. 

Tvoje šance #futureskills

Projekt je určený studentům 3. a 4. ročníků středních škol a čerstvým vysokoškolákům v Česku a na Slovensku, kteří mají zájem vzdělávat se a chtějí být připraveni na měnící se trh práce za všech okolností.

Více informací o projektu

Zaujalo Vás co děláme?

Náš tým

Naši ambasadoři


Reference naší práce

     

S Kateřinou Solmaz jsem spolupracoval více než rok na projektu Rozhled v rámci organizace Nadání a dovednosti o.p.s.  S Kateřinou se mi spolupracovalo velmi dobře, je to profesionál, výborná koordinátorka, která má přehled o tom, co se děje v projektu a v rámci organizace. Chtěl bych ocenit obrovskou ochotu pomoci, naslouchat a podporovat účastníky projektu Rozhled v jejich osobním a profesním rozvoji. Zároveň chci ocenit jejich profesionální přístup, dochvilnost, korektnost ve vztahu nejen ke mně jako ke kariérovému poradci a trenérovi v rámci projektu.  Kateřina je velmi lidská a zároveň profesionální v každém svém projevu. Spolupráci s Kateřinou mohu doporučit bez jakýchkoliv výhrad.

Mgr. Valery Senichev, Ph.D.

Psycholog a kariérový poradce

Educamp.c z, Jobs 2030

Reference naší práce

Lucie je výnimočný človek, ktorý napriek svojmu mladému veku disponuje mnohými dovednosťami hodnými seniorných manažérov. Je veľmi cieľavedomá a svedomitá, presná a dôsledná. Je veľmi príjemná, milá a ľudská a výborne zvláda interpersonálne vzťahy, aj keď by boli komlikované. V rámci projektu či komunikácie s partnermi sme občas narazili aj na krízové situácie, ktoré Lucie s nadhľadom zvládla. Má pochopenie pre potreby našich účastníkov projektu a zároveň aj pre naše požiadavky na vedenie projektu. Pre našich mladých ľudí v projekte je veľkou oporou, mentorkou i motivátorkou, ktorá ma u nich obdiv, rešpekt i úctu. Lucie je veľmi adaptabilná a proaktívna, prípadnu kritiku vie spracovať a zohľadniť a poučiť sa. Je veľmi všestranná, pracuje na sebe a neustále sa vzdeláva. Je pre nás a mňa osobne rovnocenný a dôveryhodný partner, s ktorým radi budeme spolupracovať aj v budúcnosti.

Zuzana Mravík Zelenická

Corporate Citizenship Manager

Samsung Electronics Czech and Slovak, s. r. o.

Reference naší práce

Institut kariéry a rozvoje je projekt, kterému rozhodně upřímně fandím a podporuji ho, protože téma profesního rozhodování a rozvoje se dnes už netýká pouze mladých lidí na škole, ale v době rychlých proměn na trhu práce se dotýká opravdu nás všech, a to po celý život. Vznik nových, experty zpracovaných, platforem a nástrojů, které lidem tyto profesně-vzdělávací volby budou usnadňovat a budou je v jejich rozhodování provázet, jsou za mě osobně, ale i za celý obor kariérového poradenství a koučinku, vždy rozhodně vítané. Zároveň vím, na základě osobní spolupráce, že zakladatelky tohoto projektu mají několikaleté zkušenosti s řízením rozsáhlých mezinárodních rozvojových aktivit v jiných organizacích, takže za jejich doporučení mohu dát opravdu ruku do ohně.

PhDr. Petra Drahoňovská

kariérový kouč a poradce