fbpx

Trainee program, příležitost pro absolventy vysokých škol

 ŠKODA AUTO absolventům dává studentům příležitost projít si různými odděleními v rámci společnosti anebo se rovnou zapojit do některého z inovativních projektů v oblasti elektromobility.

Trainee program má 2 směry, a to Tech-Trainee program a Business Trainee. Tech-Trainee program je příležitostí pro absolventy vysokých škol s technickým zaměřením, které zajímá především elektromobilita. Business Trainee je pak roční mezinárodní program pro absolventy s ekonomickým zaměřením, v rámci kterého vyjede i na zahraniční stáž.

Díky programu si absolventi vyzkouší různá oddělení, vyberou si obor, který je bude nejvíc bavit, kterému se pak budou věnovat již naplno. A to ve spolupráci s těmi nejlepšími profesionály ŠKODA AUTO.

Trainees se v rámci programu mohou těšit i na další rozvojové aktivity jako workshopy, exkurze, jazykové kurzy a řadu dalších.

Požadavky

 Tech-Trainee program

 • Absolvent vysokoškolského studia – v době nástupu musíte mít ukončené bakalářské nebo magisterské studium, ale zároveň nesmíte mít více než 2 roky od ukončení
 • Češtinu na úrovni rodilého mluvčího a angličtinu na komunikativní úrovni
 • Pracovní zkušenosti, zahraniční praxe výhodou
 • Zájem o elektromobilitu a cyber security

Business Trainee

 • Absolvent vysokoškolského studia – v době nástupu musíte mít ukončené bakalářské nebo magisterské studium, ale zároveň nesmíte mít více než 2 roky od ukončení
 • Pokročilá znalost angličtiny je nutná, němčina výhodou
 • Studijní nebo pracovní zkušenost ze zahraničí

Harmonogram

LETNÍ SEMESTR

 1. Příjem přihlášek (duben-červen)
 2. Výběrové řízení (červen-srpen)
 3. Nástup (září)

  ZIMNÍ SEMESTR

  1. Příjem přihlášek (říjen-prosinec)
  2. Výběrové řízení (prosinec-únor)
  3. Nástup (březen)

  Výběrové řízení

  Pošlete přihlášku, napíšete jazykové testy, absolvujete osobní či Skype pohovor a v Assessment Centru ukážete, co ve vás je.

  1 – CV screening

  2 – Online jazykový test

  3 – Osobní/telefonický pohovor

  4 – Assessment Centrum

  5  – Start programu

  Osobní zkušenost

  Jmenuji se Matthew Dimmock a studoval jsem strojní fakultu ČVUT, kde jsem se zaměřil na obor procesní technika, což ve zkratce znamená zpracování tekutých látek. Baví mě práce s lidmi, ale také kreativita ve všech formách jako je hudba, šití vyřezávání ze dřeva nebo focení na starou filmovou kameru, kterému jsem se začal věnovat nedávno.

  Co se kariéry týká, chci najít práci, kde se budu podílet na výrobě konkrétních produktů, ale zároveň budu mít i příležitost využívat svoji kreativitu. Trainee Program je pro mě příležitostí, jak takovou pozici najít.

  Jak jsem se do Trainee Programu dostal

  Již při studiu jsem měl příležitost strávit ve společnosti ŠKODA AUTO měsíc jako stážista. Koordinátor mého oddělení mluvil o svých zkušenostech v Trainee Programu velmi pozitivně, a tak jsem se o program začal zajímat blíže.

  Nejvíce mě zaujala příležitost vyzkoušet si více oddělení s různými zaměřeními ve firmě, která vyrábí produkty známé po celém světě. Pro člověka, který ještě nemá o svém směřování jasno stejně jako já, to byla velmi lákavá nabídka. Zároveň se mi na programu líbil důraz na teambuilding a navazování kontaktů. Moc rád se totiž seznamuji s novými lidmi.

  Výběrové řízení a jak program probíhá

  Výběrové řízení začalo klasickým odesíláním životopisu. Následoval pak pohovor přes internet a potom obávané „Assessment Centrum“. Už ten den, kdy Assessemnt centrum probíhalo, jsem se dozvěděl, že jsem byl do programu přijat, což mě samozřejmě moc potěšilo.

  Během Trainee Programu procházím rotacemi, které mi byly předem určené a také těmi, které si volím sám. Aktuálně jsem ve třetině ročního programu. Během své první rotace jsem se věnoval tématu elektroniky vozu, nyní jsem skončil svou druhou rotaci, která byla zaměřená na montáž podvozků. Mou další zastávkou bude nářaďovna, kde zužitkuji svoje znalosti ze školy v praxi při konstrukci, výrobě a servisu strojů, které zpracovávají kovy, např. lisovací formy. Kromě toho se účastním spousty další aktivit, od plánování různých setkání pro trainees a mezinárodní zaměstnance  až po výuku angličtiny žáků ze střední školy online. Dále na mě  ještě čeká spousta rotací, akcí a školení, na což se moc těším.

  Přínosy programu

  Díky programu se mi postupně plní moje touha vidět svět moderní výroby „zevnitř“ a pochopit aspoň část procesu, který se skrývá za produkcí každého auta značky ŠKODA AUTO. Jsem velmi mile překvapený z počtu příležitostí poznávat nové a zajímavé lidi. Letošní parta Trainees je moc fajn, navzdory omezené možnosti setkat se naživo jsme vytvořili moc hezká přátelství.

  Samozřejmě bych doporučil Trainee Program všem, kteří se jako já chtějí podívat na svět automobilového průmyslu z různých úhlů pohledu dřív, než si vyberou nějaký směr. ŠKODA AUTO nabízí spoustu příležitostí, obzvlášť pro ty, kteří chtějí pracovat na světově známých produktech.

  Zájemcům doporučuji sledovat nejen kariérní stránky ŠKODA AUTO, ale i Facebook a další sociální sítě.

  Share This

  Share this post with your friends!