fbpx

Student Talent Pool

Studenti prezenčního studia VŠ nebo VOŠ mohou ve ŠKODA AUTO absolvovat stáž, která bude trvat minimálně 3 měsíce. Během stáže získají příležitost spolupracovat s odborníky společnosti ze všech oblastí a nové znalosti a dovednosti, které pak mohou využít ve své závěrečné práci.

Pro nejlepší stážisty, kteří ukážou největší potenciál a motivaci stát se zaměstnanci ŠKODA AUTO, je zde pak program Student Talent Pool. V rámci programu studenti získávají možnost účastnit se vzdělávacích kurzů a školení, setkávat se s manažery a profesionály z oboru a poznat různorodá oddělení ŠKODA AUTO. Studenti se rozvíjejí v oblasti svých zájmů, ale i v organizačních a komunikačních dovednostech.

Součástí programu je i onboarding, seznámení s firemní kulturou. Členové Student Talent Pool mají možnost využít hrazeného ubytování.

Požadavky

  • Prezenční forma studia na VŠ nebo VOŠ.
  • Čas minimálně tři měsíce.
  • Nominace vedoucím stáže a úspěšné absolvování výběrového řízení.
  • Znalost AJ nebo NJ na komunikativní úrovni.
  • Iniciativa, inovativní myšlení, komunikativnost a organizační dovednosti.
  • Schopnost řešit problémy.

Osobní zkušenost

Jmenuji se Jitka Štefková a jsem studentkou Vysoké školy chemicko-technologické v Praze. V rámci ŠKODA AUTO jsem aktuálně v oddělení Řízení kvality výroby vozů v Kvasinách. Do budoucna mě láká nějaká zahraniční zkušenost, ale ráda bych i nadále zůstala v automobilovém průmyslu v oblasti řízení kvality, vývoje nebo výroby.

O programu Student Talent Pool jsem se dozvěděla od vedoucího stáže. Zaujaly mě rozvojové aktivity, které tento program nabízí. Do výběrového řízení mě pak vybral můj vedoucí. Výběrové řízení se skládá z online diagnostického testu, online jazykového testu a ústního pohovoru s náborářem.

Jak program probíhá

Několikrát do roka máme setkání celé skupiny Talent Poolu, kde se vždy představuje jedna z oblastí ŠKODA AUTO a součástí programu je většinou také beseda s nějakým manažerem. Dále pak máme různá školení (např. soft skills), produktová školení, setkání s manažery atd. S ostatními se ale scházíme i mimo oficiální akce, zajdeme si třeba na společný oběd, a o tom to je, vytvořit především dobrou partu.

V rámci programu vedu PR tým, jednu ze čtyř pracovních skupin, které ve Student Talent Poolu máme. Naším úkolem je tvořit pro stážisty zajímavý obsah, informovat o novinkách a plánovaných aktivitách současné stážisty, ale kromě toho se také snažíme zaujmout i nové potenciální zájemce o stáže.

V programu jsem od září 2019. Program není časově náročný, aktuálně například s naší pracovní skupinou rozjíždíme novou formu novinek pro stážisty a nad tím strávím průměrně dvě hodiny týdně. Skloubit školu a program Student Talent Pool je určitě možné, záleží vždy i na domluvě s vedoucím stáže.

Přínosy programu

V programu jsem zažila spoustu zajímavých rozvojových aktivit, zúčastnila jsem se školení na soft skills, produktová školení na Enyaq, Kamiq, Scalu, kde jsme měli příležitost řídit různé škodovácké modely. Kromě toho jsem poznala spoustu nových a zajímavých lidí napříč odděleními, člověk získává možnost navzájem si předat zkušenosti a rozšířit si obzory, jak to funguje i na jiných střediscích.

Největší zážitek pro mě byla exkurze do Drážďan do Gläserne Manufaktur, kde se vyrábí Volkswagen Golf.

 

Přihlas se do programu

V programu zažiješ různá školení, potkáš nové lidi a vyzkoušíš si různé rozvojové aktivity. Program je perfektní příležitostí pro ty, kteří se chtějí zapojit do pracovního života a získávat zkušenosti už během studia. Do práce se vždy těším, protože každý den je jiný, a to mě na tom baví.

Na kariérních stránkách www.skoda-kariera.cz je nabídka nejen stáží, ale je tu i možnost zpracování závěrečné práce. Sama zpracovávám bakalářskou práci na téma zadané společností ŠKODA AUTO. Taky doporučuji sledovat instagramové účty ŠKODA AUTO, @weareskoda je zaměřený na stáže, trainee program a podobné věci. ŠKODA AUTO má ale i oficiální účty @skodacr a @skodagram, které také stojí za zhlédnutí, v jejich příspěvcích se objevuje spousta zajímavých informací o škodovce.

Share This

Share this post with your friends!