fbpx

Rozviňte své softskills na Prezentiádě

Umět dobře prezentovat neznamená jen správně naskládat slajdy za sebe. K živému a poutavému projevu je nutné vědět, jaké myšlenky chci posluchačům sdělit, zaujmout je svým projevem a umět pružně reagovat na odezvu publika. Tyto a mnoho dalších schopností se můžete naučit v rámci Prezentiády, kterou pořádá spolek Student Cyber Games (SCG).

Prezentiáda je soutěž v prezentačních dovednostech pro studenty a žáky středních a základních škol. Podporuje týmového ducha, schopnost vyjádřit svůj názor, vystupovat před lidmi a další tzv. soft skills. Účastnit se jí mohou dvou až tříčlenné týmy, které si pro svou prezentaci vyberou jedno ze dvou zadaných témat. Letos soutěží základoškolské týmy v prezentování témat Akce a reakce a Tohle téma je tabu. Středoškolské týmy si vybírají z témat 90, 60, 90 a Správná odpověď neexistuje. Přihlašování trvá do 31. března 2021.

Soutěž se skládá ze tří kol. V nominačním kole odevzdávají soutěžící svou prezentaci k ohodnocení z věcné a vizuální stránky. Úspěšné týmy postupují do online kola. Tam živě představí svou prezentaci z nominačního kola odborné porotě. Z online kol budou pořizovány záznamy a zároveň budou živě vysílána. Na výkony soutěžících se tak budou moci podívat jejich rodiče, učitelé i spolužáci. Třicet nejlepších týmů pak předvede v červnu své prezentační schopnosti na půdě Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Online prezentační dovednosti

„Začali jsme žáky a studenty učit online prezentační dovednosti dříve, než většina firem pochopila pojem homeoffice.“

– Beáta Davidová, vedoucí obchodního oddělení SCG

Prezentování online se stává nezbytnou disciplínou, a to nejen ve školním, ale i v pracovním prostředí. Rádi byste se zúčastnili, ale nejste si jistí, jak jste na tom s prezentačními dovednostmi? Žádný problém! Prezentiáda na svých stránkách poskytla pro soutěžící sekci Tipy a triky, ve které se můžete dovědět mnoho… no, tipů a triků. Dozvíte se tam vše podstatné o prezentování – od myšlenkových map přes rešerše, prezentační software až k vhodně zvolenému oblečení a zvládnutí trémy. Máte-li zájem o interaktivnější způsob přípravy, určitě se stavte na některém z otevřených webinářů, které organizátoři Prezentiády pořádají.

Ambasadorství Prezentiády

Pro obzvláště zapálené soutěžící je tady ambasadorství. Výměnou za šíření povědomí o Prezentiádě nabízí organizátoři ambasadorům pomoc se školními i mimoškolními aktivitami, účast na jinak placených online workshopech a v neposlední řadě také mentoring – konzultace rozvíjející soft skills ambasadorů. Po jedenácti úspěšných ročnících stojí Prezentiáda před velkou výzvou. Globální pandemie nás všechny zavřela do našich pokojů a posadila nás za monitory počítačů. Jinak těžce prezenční soutěž se tak musela přesunout do online prostředí. Organizátoři ale nevěší hlavu a dělají vše pro to, aby si žáci a studenti mohli letošní ročník užít a odnesli si z něj spoustu zkušeností a inspirace. Jako vždy.

„Před takovou výzvou jsme ještě nestáli. Zároveň je to pro nás ale příležitost zjistit a ukázat, čeho jsme schopni. Jsem si jistá, že organizaci Prezentiády zvládneme a že letošní ročník bude skvělý.“

– Petra Plachá, předsedkyně spolku SCG

Máte-li zájem o rozvoj svých prezentačních schopností, neváhejte, sestavte tým a přihlaste se na stránkách Prezentiády. V nastupující éře převážně digitální komunikace se schopnost prezentovat stává kritickou a Prezentiáda je jedinečnou příležitostí, jak se na přicházející změny připravit. Další informace a pohled do zákulisí Prezentiády najdete na webových stránkách, na jejím Facebooku a také na Instragramu.

Představení organizace

Představení organizace

Prezentiáda je soutěž v prezentačních dovednostech pro studenty a žáky středních a základních škol. Podporuje týmového ducha, schopnost vyjádřit svůj názor, vystupovat před lidmi a další tzv. soft skills. Účastnit se jí mohou dvou až tříčlenné týmy, které si pro svou prezentaci vyberou jedno ze dvou zadaných témat. Prezentiádu pořádá spolek Student Cyber Games (SCG).

Share This

Share this post with your friends!