fbpx

Americké centrum láká i mladé lidi

Americké centrum je informační a kulturní středisko Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze, ale to neznamená, že by to byla nudná instituce, která nemá mladým lidem co říct. Je to přesně naopak. Připravují tam různé diskuse, konverzační kluby nebo promítání filmů a provozují také veřejnou knihovnu. Kromě toho má Americké centrum i svůj profil na Instagramu, takže komunikace je pro mladé lidi velmi jednoduchá.

Pomůže se studiem a zlepší tvoji angličtinu

Pokud píšeš seminární práci do školy, tak knihovna Amerického centra ti rozhodně má co nabídnout. Najdeš tam jednak široký výběr titulů z oblasti mezinárodních vztahů, amerických studií nebo historie. Kromě knih a časopisů tam jsou k dispozici i online databáze, kde najdeš další zdroje pro své studium.

Jestli spíš než knížky, máš radši diskusi s lidmi, pak by tě mohly zaujmout pravidelné akce Amerického centra. Každý měsíc si můžeš popovídat s Lylou a Emmou, což jsou dvě mladé Američanky, které připravují konverzační klub pro mladé lidi s názvem „Czech English Out!“. Kromě toho se můžeš zúčastnit také konverzačního klubu pro dospělé, který nese název „Coffee With American English“ a který vede jeden nebo více amerických diplomatů. Vzhledem k aktuální situaci se oba kluby scházejí na Zoomu.

Kultura, která baví…

Všem fanouškům amerických filmů je určený filmový klub, který uvádí oscarové snímky i zajímavé filmy, které v ČR bohužel příliš známé nejsou. Každý, kdo rád čte anglicky psané knihy, by měl zkusit vyzkoušet Knižní klub Amerického centra, který se schází jednou za dva měsíce, ale teď kvůli pandemii je stejně jako konverzační kluby přesunutý do online světa.

Kromě toho se v Americkém centru konají panelové diskuse, workshopy nebo výstavy. Můžeš se také stát stážistou a pomoci podobné akce také organizovat nebo jinak pomáhat s činností Amerického centra.

Američani ve vaší škole

Jestli byste se chtěli setkat s americkým diplomatem a popovídat si o tom, jaká je práce na velvyslanectví nebo jak se žije cizincům v České republice, není to pro Americké centrum vůbec problém. Zajistí podobné setkání pro středoškoláky i vysokoškoláky. Vzhledem k současné situaci to bude ovšem opět virtuálně – na platformě Zoom.

Reference studentů

Konverzační klub Czech English Out! mě baví, protože si můžu popovídat anglicky s rodilým mluvčím, a navíc je to zadarmo. Nela

Bylo hodně zajímavé popovídat si s americkým diplomatem, nečekal jsem, že něco takového zažiju během hodiny angličtiny u nás ve škole. Lukáš

Tento obsah  vznikl díky podpoře Velvyslanectví USA v Praze

Představení organizace

Americké centrum je informační a kulturní středisko Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze, kde organizují různé diskuse, konverzační kluby nebo promítání filmů a provozují také veřejnou knihovnu.


Americké centrum najdeš v centru Prahy, hned vedle velvyslanectví USA. Adresa je Tržiště 13, Praha 1. Webová adresa je: www.americkecentrum.cz a na Instagramu je Americké centrum k nalezení jako @americkecentrum.

Share This

Share this post with your friends!