fbpx

Highschool Business Challenge (HSBC)

Při práci v byznysu je rozhodně klíčové mít potřebné znalosti z různých oblastí. Stejně (ne-li více) důležitým aspektem působení v tomto odvětví jsou ale také týmové dovednosti, soft skills či praktický pohled na problematiku. 

To vše a mnohem více se ve studentech středních škol snaží probudit největší soutěž svého druhu ve střední a východní Evropě – Highschool Business Challenge (HSBC), jejíž hlavním organizátorem je Evropská nadace pro rozvoj podnikání tvořena absolventy a studenty Varšavské ekonomické školy. Za Českou republiku se na organizaci podílí Studentský Klub Obchodu & Konkurenceschopnosti (SKOK) z Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické (VŠE).

Letošní ročník soutěže

Registrace jsou již spuštěny a středoškolští studenti mají jedinečnou možnost se přihlásit, a to buď jako jednotlivci (do 11. března 2022) či se svým týmem (do 19. března 2022).

Během tří online kol na ně čekají úkoly v podobě řešení případových studií z různých oblastí byznysu, díky nimž získají příležitost nahlédnout do praxe, dozvědět se něco nového či zlepšit své dovednosti. Ti nejlepší se pak v červenci mohou těšit na mezinárodní kolo ve Varšavě a pro vítěze je připravena výhra ve výši 6000 €.

Oproti loňskému ročníku se nově navíc zájemci o HSBC mohou stát nejen účastníky soutěže, ale i jejími ambasadory, soutěž propagovat a získat tak šanci vyhrát atraktivní ceny. Další benefit účasti v soutěži představuje mimořádné stipendium pro ty, kteří se po střední škole rozhodnou pro studium na Fakultě mezinárodních vztahů VŠE a budou k němu úspěšně přijati.

Dojmy účastníků loňského kola

Soutěž HSBC je skvělá příležitost k rozšíření schopností v business prostředí. Člověk se v podstatě sám učí novým věcem, strategiím a zároveň rozvíjí svou kreativní stránku. Kromě toho díky soutěži pozná plno super lidí a získá zkušenosti, které by v rámci klasické výuky ve škole nezískal. Účast pro mě byla sice určité vykročení z komfortní zóny, ale určitě to stálo za to. 
– Veronika Poustková
Super možnost pro každého, kdo zvažuje studium zaměřené na jakýkoli business sektor. V soutěži potkáte mnoho inspirativních lidí, kteří vám mohou hodně předat.
– Jakub Hronek
Soutěž mi osobně přinesla mnoho zkušeností, které jsem od ní zpočátku neočekával… Díky spoustě různých ekonomických příkladů jsem si odnesl znalosti, které využiji při budoucím studiu vysoké školy. Skoro všechna kola byla ovlivněna covidovou situací, proto jsme si poslední kolo ve Varšavě užili s celým týmem dvojnásobně. Byl to fajn týden s přáteli ve Varšavě, kde jsme se postupně při řešení otázek navzájem doplňovali, bohužel to nakonec neklaplo a pomyslnou vítěznou trofej si odnesli kolegové ze Slovenska. S přihlášením bych určitě neváhal a registroval bych se znovu ihned!
– Lukáš Procházka

Zaujala vás soutěž a rádi byste se registrovali nebo se dozvěděli více?

 Pro další informace navštivte oficiální stránku soutěže nebo Facebookovou stránku.

Představení organizace

High School Business Challenge představuje největší podnikatelskou soutěž svého druhu ve střední a východní Evropě. Jejím hlavním organizátorem je Evropská nadace pro rozvoj podnikání tvořena absolventy a studenty Varšavské ekonomické školy. Za Českou republiku se na organizaci podílí Studentský Klub Obchodu & Konkurenceschopnosti (SKOK) z Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické (VŠE). 

Share This

Share this post with your friends!