fbpx

Co je Rise and Shine?

Dnes bych vám rád představil studentskou vzdělávací platformu Rise and Shine. Úplně první konference vznikla před 8 lety, když si zakladatel Vojta Kouba půjčil dvě posluchárny na VŠCHT a přišlo 300 studentů a mladých lidí. Od té doby pořádáme  akce v Praze, Brně, Pardubicích, Liberci, Plzni, ale také v Bratislavě a Londýně nebo na hradě Hartenberg. Lidem, kteří na sobě chtějí pracovat, otevíráme dveře k sebepoznání a větší efektivitě, aby rostli jako lidé a v životě dělali to, co je bude naplňovat.

Čemu se věnuje Rise and Shine?

Ve vzdělávací platformě Rise and Shine poskytujeme už od roku 2013 široký záběr osobního rozvoje a témat jako efektivita učení, cestování, komunikace a prezentační dovednosti či poznávání silných stránek.

Za tu dobu prošlo našimi inspirativními přednáškami a workshopy přes 5,6 tisíce studentů a absolventů, zapojilo se více jak 45 vysokých škol a univerzit a vystoupilo přes 360 zajímavých řečníků a koučů, mezi nimi moderátorka Adéla Vinczeová, bývalý ředitel Microsoftu Jan Mühlfeit či spisovatel Michal Viewegh, herec Jaroslav Dušek nebo senátor Jiří Drahoš.

Jak vznikají konference?

Náš dobrovolnický tým čerpá inspiraci pro tvorbu svých konferencí a přednášek z toho, čím se sami inspirujeme ve svém životě.

Pokud si jeden z nás chce například zlepšit komunikaci, tak následně z toho vznikne nějaká akce – takto například přišla na svět konference ‚Mysli, mluv a naslouchej‘. Prostě brainstormujeme a přemýšlíme nad osobnostmi, které by měly k danému tématu co říct. Součástí našich konferencí je vždy i interaktivní program s networkingem, osobnostními testy nebo koncert vážné hudby či swap, kde si účastníci mohou vyměnit to, co doma nepotřebují. Stále přicházíme s inovacemi. Součástí loňské konference byly i interaktivní výzvy v ulicích Prahy, kde se odvážlivci mohli o sobě hodně dozvědět!

Propojujeme!

Dobré vztahy s univerzitami vytvářejí silnou podporu nejen účastníkům konferencí, ale i celému našemu neziskovému projektu. Pro konference vybíráme ty nejinspirativnější řečníky a řečnice se silným osobním příběhem a motivací měnit celospolečenské stereotypy.

Cílem je podpořit mladé lidi, kteří na sobě chtějí pracovat.

S našimi partnery se zapojujeme do podpory jejich vlastních vzdělávacích akcí. Pro členy studentské organizace ESN CZ pravidelně organizujeme workshopy nebo jsme již podruhé připravili víkendový program Trenéři trenérům pro desítku studentských organizací a jejich začínajících lektorů.

Přidej se k nám!

Organizačním týmem u nás prošlo více než 100 členů, kteří se zapojili jako koordinátoři logistiky, moderátoři, dobrovolníci na místě nebo online podpora, ale třeba i jako hlavní organizátoři jednotlivých konferencí.

Díky pořádání  akcí a možnosti osobně se potkat s inspirativními osobnostmi, zapracovat na svém time managementu nebo si zkusit vést rozhovor či moderovat  akci se všichni shodují, že být součástí dobrovolnického týmu pořádající akce osobního rozvoje je obrovský výtah ve svém vlastním seberozvoji. Mimo konference  jezdíme na společné teambuildingy, výlety, organizujeme si workshopy pro náš tým a nejvíce nás baví deep talking dlouho do noci po některé z konferencí. 

Přidej se k nám a buď součástí platformy, která otevírá dveře k sebepoznání a větší efektivitě mladých lidí.

Co říkají o konferencích Rise and Shine

Šárka, účastnice 4 konferencí

Šárka byla celkem dokonce na čtyřech konferencích, které jí pomohli odvážit se studovat na Taiwanu, Irsku nebo Slovinsku. Vycestovala například na Island, kde pracovala v pobočce Islanderu nebo v luxusním hotelu Kempinski.

Co ti přinesly konference?

Daly mi toho hodně. Od osobního rozvoje, tím to začíná, dali mi rozhled a spoustu zajímavých myšlenek, které mi úplně nedocházely. Všechny informace, co jsem potřebovala, tak přišli v ten správný čas a nebo ty správné kontakty. Když jsem byla na konferenci Objev sám sebe, kde jsem byla na přednášce lektora Petra Urbance a on říkal: “Zvedni zadek a rozum se přidá!”. To se do mě tak zapsalo, že pak jsem opravdu začala cestovat a taky jsem se stali přátelé. Taky si pamatuji, že jsem se jednou procházela na konferenci na chodbě a zaujal mě jeden pán, se kterým jsem si začala povídat. On mi vyprávěl o projektu u nich ve firmě a on mi rovnou nabídl být součástí jeho projektu. Šlo to strašně lehce! A takto bych mohla povídat stále!

Jaká myšlenka Tě z konferencí nejvíce posunula?

Hodně mě posunula přednáška zajímavé lektorky, která hovořila o sebelásce a své knize, kterou jsem díky ní přečetla. A to bylo přesně to, co jsem hledala a v tu chvíli mi to pomohlo, se zaměřit hodně do sebe! Nebo jsem byla na přednášce lektora Honzy Veselého, který pracoval ve firmě IBM a díky tomu, že jsou lidé na konferencích Rise and Shine otevření, tak nasdílel svůj kontakt. Po konferenci jsem se mu ozvala, dali jsme si kafe a nabídl mi stáž v IBM, která sice nakonec díky vedení nevyšla, ale už jen ta možnost byla úžasná.

Proč by měli přijít na konferenci?

Určitě by mladí lidé měli na konferenci přijít, pokud hledají změnu a cítí, že se chtějí ve svém životě posunout. Vím, že už jen účast na konferenci je sám o sobě posun, prostě součást konference.

Alexandra, účastnice 2 konferencí

Alexandra se zúčastnila dvou konferencí, které ji pomohly se uplatnit v Anglii.

Co Ti konference daly?

Na poslední konferenci jsem strávila úplně skvělý den, se spoustou zajímavých lidí a pokaždé zažívám úžasnou energii. Lektoři jsou super a každého, co zajímá osobní rozvoj a chce si trochu rozšířit obzory, mohu pozvat a vřele mu to doporučuji!

Jaká myšlenka Tě z konferencí nejvíce posunula?

Určitě to, že nikdy není pozdě s čímkoliv začít a vzhledem k tomu, že poslední konference bude o změně, tak změna je život!

Proč by měli přijít na konferenci?

Pokud si lidé chtějí užít príma den, se fajn lektory a mají rádi osobní rozvoj, tak ať přijdou. Já vlastně ani lepší konferenci neznám!

Autor článku

Rise and Shine je platforma osobního rozvoje, která od roku 2013 pořádá konference, workshopy, online akce a rozvojové akce. Klade si za cíl podpořit studenty, kteří na sobě chtějí pracovat a být úspěšní. Jejich misí je otevřít mladým lidem dveře k sebepoznání a větší efektivitě, aby rostli jako lidé a dělali v životě to, co je bude naplňovat. V Rise and Shine dává pevné základy v měkkých dovednostech, jaký být úspěšný a šťastný jak v osobním životě, tak pracovním.

Share This

Share this post with your friends!