fbpx

ProStředoškoláky: 4 kroky aktivního středoškoláka

Na to, abyste byli úspěšní podnikatelé, vědci, sportovci, umělci, inovátoři nebo dobrovolníci, vám nemusí být třicet a už vůbec to není jen pro vyvolené. Aktivním středoškolákem může být každý z vás! Nezisková organizace ProStředoškoláky vám ve čtyřech krocích ukáže, jak na to.

Předpokladem k této cestě je pouze chuť do života a touha neustále se rozvíjet! 

První krok: databáze aktivit

80 % úspěchu je začít, to už všichni víme. Jenže jak? Nebo spíš – kde? Přesně to vám řekne databáze mimoškolních aktivit, která je po bezplatné registraci přístupná na webu organizace ProStředoškoláky. Obsahuje více než 300 všech možných studentských aktivit, příležitostí, stáží a soutěží z různých myslitelných oborů. A váš úkol je zde jediný – vybrat si z nabídky to, co vás nejvíce zaujme. A rozhodně se nemusíte uskromňovat jen na jednu věc – multipotencialismus je více než povolen!

Díky této databázi zjistíte nejen to, kolik příležitostí jako studenti máte, ale také to, jak je jednoduché se k nim vlastně vůbec dostat. Nemusíte být Einsteinem 2.0, abyste se už na střední stali vysokoškoláky, a už vůbec vám nemusí být třicet, abyste rozjeli vlastní podnikání. Jděte se přesvědčit!

Druhý krok: Mentoringový program Amigo

Máte před sebou vizi zářné budoucnosti a požehnaně snů o ideálním povolání, ale ne a ne překročit startovní čáru? Nechte si na své cestě poradit od svého Amiga!

Program Amigo je mentoringový program, který byl organizací ProStředoškoláky spuštěn na začátku roku 2020. Propojuje začínající aktivní středoškoláky s jejich vrstevníky, kteří si za svým snem již jdou. Nejde ale o žádné odborníky nebo druhé rodiče! Amigové jsou stejní jako vy. Také zažili své těžké začátky, potýkali se s překážkami… a teď tu jsou k tomu, aby se startem pomohli i vám, předali vám své know-how a motivovali vás na cestě ke splnění vašich cílů.

Na webu organizace si můžete na základě medailonků vybrat Amiga, ze kterého si přejete „vyždímat“ co nejvíce a ze kterého si chcete po dobu programu udělat parťáka.

Třetí krok: Soutěž Středoškolák roku

Gratulujeme, stali jste se aktivními středoškoláky! Pojďme to posunout na nový level. Již jste poznali svého inspirujícího Amiga. Ano, ve dvou se to lépe táhne… ale co takhle třeba v celé komunitě aktivních středoškoláků napříč Českou republikou? Ještě lepší, ne? Přesně, a nejen to je úkolem soutěže Středoškolák roku, kterou organizace ProStředoškoláky vyhlásila letos již po šesté.

V rámci této soutěže se v online přihlášce organizaci pochlubíš všemi svými mimoškolními aktivitami, kterým se ve svém volném čase věnuješ. Máš šanci jako jeden z 25 vybraných nejaktivnějších středoškoláků strávit víkend obklopen inspirativními vrstevníky a vytvořit si pevná přátelství s lidmi, jako jsi ty!

Co ty víš, třeba tu potkáš svého budoucího parťáka v podnikání, nebo třeba filozofa na dlouhé debaty o smyslu života. V tom či onom případě máš dále příležitost se zúčastnit i dvoudenní vzdělávací akademie, kde potkáš dalších 40 neuvěřitelných duší. Na slavnostním galavečeru bude vyhlášeno 10 nejaktivnějších středoškoláků a celkem 25 jich bude oceněno diplomy a hodnotnými cenami. A to je příležitost, kterou stojí za to nepropásnout.

Čtvrtý krok: Nepřestávat se rozvíjet

Ať už jste se Středoškolákem roku stali nebo ne, vaše cesta zde rozhodně nekončí.

Nejenže se do soutěže Středoškolák roku můžete přihlásit opakovaně po dobu celého středoškolského studia, ale příležitostí, jak se nepřestat rozvíjet už na střední, je stále dost a pořád více. Databáze mimoškolních aktivit se rok co rok rozrůstá a čeká na toho, kdo dané příležitosti „chytí za pačesy“. Mimo to se můžete nechat inspirovat na konferenci Free Spirit, kterou ProStředoškoláci pořádají přibližně jednou až dvakrát ročně.

Na těchto konferencích se osobně setkáte s finalisty soutěže Středoškolák roku a jinými vzácnými hosty, kteří vás nabijí motivací. Na blogu organizace si můžete přečíst rozhovory s účastníky soutěže a na Facebooku ProStředoškoláky se nechat průběžně informovat o aktuálním dění.

Co se už na střední naučíš, v životě jako když najdeš! Tak je to. 

Přihlašování do aktuálního ročníku soutěže Středoškolák roku probíhá na webu prostredoskolaky.cz.

Více informací na facebooku ProStředoškoláky.

Kdo je Prostředoškoláky.cz

 

ProStředoškoláky je nezisková organizace, která se od roku 2013 zaměřuje na rozvoj nadaných středoškolských studentů. Propaguje mimoškolní aktivity, pořádá soutěž Středoškolák roku a připravuje vlastní vzdělávací projekty. Vytváří komunitu aktivních středoškoláků napříč celou Českou republikou a zprostředkovává jejich pravidelné setkávání.

 

Share This

Share this post with your friends!