fbpx

 Mladiinfo ČR: Přehledný portál aktuálních příležitostí pro kariérní i osobní rozvoj

Nevyznáš se v nabídkách mezinárodních projektů a stáží? Dovídáš se o zajímavých příležitostech až po ukončení přihlašování? Organizace Mladiinfo ČR pracuje každý den na tom, abys měl přehled o těch nejnovějších a nejlákavějších nabídkách vždy po ruce.

Na webu www.mladiinfo.cz máš přehledné zprávy o tom, jaké stáže jsou otevřeny, na které mezinárodní příležitosti stojí za to se zaměřit, a kde nabrat super zkušenosti, které odliší tvoje CV od ostatních. Web obsahuje různé sekce příspěvků, zaměřené jak pro středoškoláky, tak i pro lidi po škole.

V čem ti může Mladiinfo ČR tým poradit?

V sekci kontakty najdeš e-maily na členy organizace, každý se specializuje na něco jiného.

Například Týna ti řekne všechno o životě ve Švédsku, protože tam už nějaký čas pracuje. Štěpánka má zkušenosti ze života v Iráku nebo třeba Indii. Eliška byla přes univerzitu na Erasmu v Jordánsku, Turecku i Slovinsku. Linh profesionálně točí videospoty a Katka studuje čínštinu. Markéta vystudovala sociální práci a ve volném čase provozuje obchůdek s férovou módou.

Každý z Mladiinfo ČR týmu ti může poradit v jiné oblasti. Co tě zajímá, stačí napsat na e-mail, který najdeš na našem webu.

S námi se vzděláváš i neformálně

Mladiinfo ČR pořádá každoročně několik vzdělávacích výměn mládeže, kde se neučí čtením skript, vyplňováním pracovních listů a odříkáváním prezentací, ale výhradně neformálně. V mezinárodním týmu mladých lidí se pomocí her, simulací, diskuze a tvoření můžeš dovědět víc třeba o životním prostředí, hledání práce snů, o lidských právech nebo o leadershipu. Výměny mládeže financované přes Erasmus+
se můžeš zúčastnit jak doma v ČR, tak v zahraničí.

Po škole s Mladiinfo ČR můžeš také zdarma vyjet na dobrovolnický projekt přes Evropský sbor solidarity.
Program ti zaplatí cestu, ubytování a budeš dostávat kapesné na jídlo a na cestování. Dobrovolničit můžeš třeba ve školce, v mládežnickém centru či v jiných neziskových organizacích. Je to skvělá příležitost jak produktivně strávit gap year, poznat svět, pomoci sobě a hlavně i druhým.

,,Říká se, že život začíná za komfortní zónou. Tak co tady ještě děláš?“

Představení organizace

 

Organizace Mladiinfo ČR byla založena v roce 2012 mladými studentkami. Organizaci tvoří mladí dobrovolníci z Česka i zahraničí. Sídlo a kancelář mají v centru Brna, jejich dobrovolníci a redaktoři jsou však ze všech koutů republiky. Cílem Mladiinfo ČR je informovat o nabídkách stáží, vzdělávacích projektů, dobrovolnických příležitostí, pomáhat lidem vyjet na mezinárodní projekty Erasmus+ a Evropského sboru solidarity, a dávat jim tipy na seberozvoj a kariérní růst. Kromě těchto novinek si můžeš u nich na webu přečíst i o cestovatelských zkušenostech a užitečných tipech pro mladé lidi jako jsi ty.

 

Share This

Share this post with your friends!