fbpx

Highschool Business Challenge (HSBC) 2022

Studentský Klub Obchodu a Konkurenceschopnosti (SKOK) z Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) se i letos společně se spolky z ostatních zemí Visegrádské čtyřky podílel na organizaci soutěže pro středoškoláky High School Business Challenge (HSBC). 

Jedná se o největší na business zaměřenou soutěž ve střední a východní Evropě, která pro mladé a nadané žáky představuje vynikající příležitost otestovat své znalosti ze světa businessu a získat cenné zkušenosti a kontakty, které jistě využijí ve svém budoucím kariérním životě. 

Letošní ročník soutěže

Soutěž High School Business Challenge letos získala záštitu Velvyslanectví České republiky ve Varšavě a zapojilo se do ní celkem 1750 žáků středních škol a gymnázií. Na národní úrovni soutěž proběhla ve 3 kolech, během nichž výkony soutěžících hodnotili odborníci z Fakulty mezinárodních vztahů, kapacity z oblasti businessu a jednotlivci ze SKOKu.  

Druhý mezinárodní ročník byl zakončen ve dnech 6. až 8. července mezinárodním finále ve Varšavě, vrámci něhož se proti sobě utkaly čtyři nejúspěšnější týmy, z každé spoluorganizátorské země vítěz na národní úrovni.  

Úkolem soutěžících bylo vyřešit zapeklité případové studie zaměřené na oblast podnikání v mezinárodním prostředí a jejich výstupy odprezentovat před porotou složenou z odborníků ze všech zastoupených států. Za Českou republiku v porotě zasedl proděkan pro pedagogickou činnost Fakulty mezinárodních vztahů Mgr. Ing. Daniel Houska, PhD. Předmětem hodnocení bylo kromě schopností aplikovat teoretické znalosti do praxe a věcně argumentovat také originální přístup k řešení a prezentační dovednosti.  

Vítězové letošního ročníku

Český tým se případových studií a s nimi spojených úkolů zhostil ze všech týmů nejlépe a v mezinárodním kole zvítězil! Z Varšavy si tedy kromě cenných zkušeností odvezl také finanční odměnu za svůj fantasticky výkon.

Pro účastníky i organizátory byla soutěž v mnoha ohledech velkým přínosem a mezinárodní kolo ve Varšavě skvělým zážitkem. Už se nemůžeme dočkat na další ročník!

Dojmy vítězů letošního ročníku

,,HSBC je výborná šance si ověřit své business dovednosti v praxi. Člověk se přitom podporuje v týmu a učí se hledat nové perspektivy na různé problémy.“
– Kristýna Villa Pokorná, Thomas Mann Gymnasium, členka vítězného týmu letošního ročníku

,,Díky HSBC jsme měli možnost nahlédnout do světa podnikání. Byli jsme vystaveni výzvám, které nás posunuly nejen ve vědomostech, ale i v praktických dovednostech. Naučili jsme se, jak bezproblémově reagovat na měnící se podmínky, a jak efektivně hospodařit s časem v týmu.“
– Hoai Nhu Le, Thomas Mann Gymnasium, členka vítězného týmu letošního ročníku

Zaujala vás soutěž a rádi byste se registrovali nebo se dozvěděli více?

 Pro další informace navštivte oficiální stránku soutěže nebo Facebookovou stránku.

Představení organizace

High School Business Challenge představuje největší podnikatelskou soutěž svého druhu ve střední a východní Evropě. Jejím hlavním organizátorem je Evropská nadace pro rozvoj podnikání tvořena absolventy a studenty Varšavské ekonomické školy. Za Českou republiku se na organizaci podílí Studentský Klub Obchodu & Konkurenceschopnosti (SKOK) z Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické (VŠE). 

Share This

Share this post with your friends!