fbpx

Získej nezapomenutelné letní zážitky a zlepši své vyhlídky na budoucnost na Letní akademii Discover!

Jsi středoškolák a hledáš inspiraci a motivaci k učení? Letní akademie Discover ti může poskytnout unikátní zážitek a zároveň tě připravit na budoucnost. Tento týdenní vzdělávací projekt ti umožní zažít výuku jako na nejprestižnějších světových univerzitách, jako jsou Oxford, Harvard nebo Cambridge, a to v prostředí českého a slovenského venkova.

Discover je již potřinácté organizován komunitou dobrovolníků, která zahrnuje absolventy předních domácích i zahraničních škol, mladé profesionály působící v mezinárodních organizacích jako Evropská unie či NATO, nebo výzkumníky pracující v institucích od Karlovy Univerzity až po Silicon Valley. Lektoři pro studenty vytvářejí program založený na interaktivní, kolaborativní výuce v malých skupinách. V rámci diskusí, workshopů a společných aktivit můžeš přemýšlet o množství témat, od změny klimatu přes občanskou angažovanost až po své budoucí směřování a kariéru.

 

Cílem Discoveru je předat ti radost z učení a dát ti prostor rozvíjet svou zvědavost, vlastní objevování a kritické myšlení. Během jednoho týdne poznáš skrze naše lektory, jak důležité je starat se o své duševní zdraví, jakými způsoby mohou rozmanité názory a perspektivy pomoci k řešení situací a získáš schopnost reflektovat své zkušenosti na Discoveru i mimo něj.

Možnosti stipendia

Letošní novinkou je nabídka plných stipendií pro středoškoláky z nízkopříjmových rodin, pro romské studenty, nebo válečné uprchlíky z Ukrajiny. Pokud se cítíš být v této kategorii, můžeš o plné stipendium nebo o snížení účastnického poplatku požádat v rámci přihlášky. Cílem je poskytnout možnost stát se součástí komunity Discoveru všem studentům, a podpořit tak budování přátelství a porozumění mezi českými a slovenskými středoškoláky.

Jak se přihlásit

Pokud by ses chtěl/a zúčastnit letní akademie Discover, můžeš se přihlásit přes webovou stránku projektu. Pokud splňuješ podmínky pro žádost o stipendium, můžeš tuto možnost využít a snížit si tak náklady na účast. Celková cena Discover akademie je 290 eur, ale nabízíme i částečná stipendia, která pokryjí alespoň část ceny. Pokud máš ohledně stipendií jakékoliv otázky, tak kontaktuj ředitelku Discoveru pro outreach a diverzitu Lízu Mračkovou (liza.mrackova@discover.sk).   

Přihlášení na letní akademii je otevřeno do 15. května  2023 a účastníci budou vybíráni na základě jejich přihlášky.  Pokud budeš vybrán/a, můžeš se těšit na týden plný nových zážitků, poznání nových lidí a možnost rozvíjet své dovednosti a získat nové znalosti.

Co ti účast na letní akademii Discover přinese?

Letní akademie Discover ti také může pomoci při rozhodování se o svém budoucím studiu. Díky programu a diskuzím s lektory se můžeš dozvědět více o různých oborech a získat lepší představu o tom, co bys chtěl/a studovat na vysoké škole.

Nezapomeň, že Letní akademie Discover je vynikající příležitostí pro rozvoj tvých schopností a seberealizaci. Pokud tedy hledáš možnost, jak se posunout dál ve svém vzdělávání a zároveň zažít týden plný zábavy a nových zážitků, neváhej a přihlaš se na letní akademii Discover!

Představení organizace

Organizace založená před 13ti lety českými a slovenskými studenty z Oxfordu, kteří jako středoškoláci postrádali vhled do různých oborů, který by při rozhodování na jakou výšku se vydat bývali ocenili. Proto založili Letní akademii Discover, v rámci které začali pořádat letní kurzy pro středoškoláky v ČR a SR, aby jim zprostředkovali, co různé obory (např. matematika, fyzika, historie, politologie, nebo divadlo, film, hudba aj.) můžou obnášet, ale během střední jim o tom nikdo neřekne. Za dobu svého fungování se Discover z pár kurzů rozrostl na 5 letních týdenních turnusů s ~60-80 studenty a 20 lektory a organizátory na každém z nich. Všichni lektoři a organizátoři Discover organizují bez nároku na jakýkoliv honorář a spousta z nich na Discover jezdí mnoho let. Řada našich bývalých studentů díky Discoveru odešla např. studovat do zahraničí.

https://discover.sk/cs/

Share This

Share this post with your friends!