fbpx

Proč si vybrat stáž ve startupu?

Výběr prvního pracovního místa může mít na naši kariéru větší vliv, než se na první pohled zdá. V pracovním prostředí se nám nabízí mnoho cest a záleží jen na nás, na jakou se vydáme. Ať už začneme pracovat v rodinné firmě, korporátu nebo startupu, zkušenosti, které získáváme, nás neustále posouvají dopředu a budou nás ještě dlouhou dobu doprovázet. První pracovní zkušenost může být velkou inspirací, díky které můžete najít tu práci, která vás doopravdy bude bavit. 

#1 Prostředí

Startupy mají oproti korporátu velkou výhodu. A tou je firemní struktura. Denně se můžete potkat přímo se zakladatelem společnosti, který s týmem tráví většinu svého času. Ve velkých společnostech bývá často nastavená komplexní firemní hierarchie a málokdo se se zakladatelem potká tváří v tvář. Proč je dobré, znát se s vedením firmy? Koukat přímo pod ruce těm lidem, kteří budují firmu, je skvělé. Můžete se naučit mnoho o tom, jak se správně rozhodovat, řešit problémy nebo přemýšlet o konkurenci a budoucím vývoji firmy.

#2 Rychlost

Startupy rostou raketovou rychlostí. Ne nadarmo je hlavním startupovým emodži raketa 🚀. Například startup Hopin, který svým růstem předběhl známý Skype, je nejrychleji rostoucí firmou, která se dostala na cenu 1 miliardy dolarů během 18 měsíců. A co rychlost může znamenat pro interny? Každý den se naučíte něco nového. Vy sami budete dělat rozhodnutí u kterých uvidíte, jestli byla správná nebo ne. A nemusíte čekat několik měsíců nebo i let, než uvidíte výsledky své práce.

#3 Role

V korporátních společnostech je často přesně definované, jak bude stáž probíhat. Startupy bývají pravým opakem, není definované nic. V čem je tento přístup super? Pokud vás práce začne bavit a budete chtít více zodpovědnosti, tak tu není tabulka, která by vás omezovala. Na začátku je ale dobré si říct základní body k vaší stáži a jejímu průběhu.

#4 Příležitosti

Příležitosti ve světě startupů vznikají za pomocí firemního prostředí a rychlosti. Pokud vás vaše práce bude bavit a budete se v ní zlepšovat, díky flexibilitě a rychlému růstu se brzy můžete stát dlouhodobým členem týmu. Pak už je jen na vás, jak s příležitostí naložíte 🙂

Autor článku

Klára Horton

Klára se věnuje oblastem budování komunit a people operations. Mimo své pracovní zkušenosti je Klára zakladatelkou startupové komunity CzechCrunch Shine.

O CzechCrunch Shine se můžete více informací dozvědět v našem článku.

Share This

Share this post with your friends!