fbpx

Programy a stáže pro studenty – Mladá Boleslav a okolí

Nahlédnout pod pokličku firem, nastartovat svoji kariérní cestu, získat nové zkušenosti a třeba se tak trochu “zaháčkovat” pro budoucí zaměstnání. Tak to ti může přinést absolvování stáže nebo trainee programu v některé z firem. Z jakých stáží můžeš vybírat v oblasti Mladá Boleslav? Pojďme si posvítit na tuto oblast a najít některé z možností, kde se můžete zapojit.

Škoda nezkusit to ve ŠKODA AUTO

Společnost, která míří neustále výše pomocí moderních technologií, vyvíjí nové věci a přichází s novými nápady. Společnost ŠKODA AUTO, která zaměstnává více než 30 000 zaměstnanců, nabízí také mnoho možností pro studenty a absolventy středních a vysokých škol.

Jejich program pro studenty lze rozdělit na dvě skupiny – pro středoškoláky a pro vysokoškoláky. Pro SŠ studenty nabízí zaměstnání po studiu například jako lakýrník, karosář, montážní dělník a mechatronik. Pro VŠ studenty poskytuje možnost vedení závěrečných prací, ale také stáže, kde jsou studenti vítáni ke spolupráci již během studia.

Na stáži můžete rozvíjet své odborné dovednosti a znalosti. Pro zapojení se je nutné být prezenčním studentem VŠ a mít znalost alespoň jednoho světového jazyky (německého nebo anglického) na úrovni B2. V rámci stáže je možný růst díky programu Student Talent Pool, do kterého jsou vybíráni talentovaní studenti, kteří jsou na stáži ve ŠKODA AUTO. Program Student Talent Pool dává studentům možnost rozšiřovat své schopnosti na specializovaných školeních a rozvojových kurzech, mohou se účastnit setkání s manažery, využívat bezplatného ubytování a jsou odměněni vyšší hodinou sazbou. Kromě stáží mladoboleslavská automobilka nabízí absolventům univerzit roční mezinárodní Trainee program zahrnující zahraniční stáž a práci v různých odděleních pod vedením mentora. Poslední z talentových programů je zaměřen na studenty doktorského studia, v jehož rámci pracují na své disertační práci ve spolupráci s odborníky ŠKODA AUTO.

Cena Laurint&Klement

Cílem soutěže je oceňovat autory nejlepších studentských a vědeckých závěrečných prací (bakalářské a diplomové). 

Práce musí být

  • Pod vedením ŠKODA AUTO.
  • Úspěšně obhájena v aktuálním školním roce.
  • V českém, slovenském, anglickém, nebo německém jazyce.

Výhody a benefity

  • Vítěz získá 80 000 Kč.
  • Odměna 30 000 Kč pro všechny finalisty.
  • Dvojnásobek odměny, pokud u nás budeš po škole pracovat alespoň 1 rok.

Odkazy

MAHLE BEHR Mnichovo Hradiště

Společnost MAHLE je celosvětovým předním výrobcem komponentů a systémů pro spalovací motory, klimatizace a chlazení motoru. V České republice působí ve 3 lokalitách, kdy jednou z nich je Mnichovo Hradiště. Pro studenty nabízí pozice, které jsou vhodné pro absolventy, ale také trainee programy. Např. v controllingu nebo v týmu interní kvality.

Šance pro studenty SPŠ Mladá Boleslav v AUFEER DESIGN

Společnost AUFEER design je mezinárodní společností, která se specializuje na designérské, vývojové, konstrukční a výpočtové produkty a služby v oblasti automobilů, kolejových vozidel a letectví. Studenti Střední průmyslové školy v Mladé Boleslavi mají možnost každoročně navštívit jejich vývojovou kancelář v rámci exkurze. Každoročně mají 4 studenti SPŠ, kteří u Aufeer design zpracovávají praktické maturity, možnost získat stipendium v hodnotě 1 000 Kč měsíčně.

Kofola a.s. – výrobní závod Mnichovo Hradiště

“Když ji miluješ, není řešit”, a když chcete jít na stáž na Mladoboleslavsku, můžete zkusit třeba oslovit společnost Kofola a.s., protože jeden z jejích výrobních závodů se nachází na Mladoboleslavsku v Mnichově Hradišti. Pod společnost Kofola patří také dětské nápoje Jupík, značky Vinea, Chito, Top Topic nebo Citro Cola. Chcete nastartovat svou kariéru v Kofole? Studenti do Kofoly patří, a proto můžete vyplnit kontaktní formulář na jejich webu a ucházet se o zajímavou stáž, nebo je kontaktovat v souvislosti s vaší diplomovou nebo bakalářskou prací.

AKKA Czech Republic

Inženýři a konstruktéři společnosti AKKA vymýšlí technologie budoucnosti. V Mladé Boleslavi se nachází jedno z vývojových center firmy. V AKKA vytváří nástroje, systémy a součástky, se kterými se můžete setkat ve svém okolí již nyní nebo v příštích letech. Nabízí řešení – specializují se především na vývoj, testování a zavádění výroby moderních dopravních prostředků, pohonných agregátů a převodovek, řídicích systémů i softwarových řešení. Pro studenty nabízí možnosti uplatnění a spolupráce. Např. ve formě týdenních praktik propojených s výukou a tím možností získání zápočtu, ve formě dlouhodobé brigády, při zpracování semestrálních, bakalářských a diplomových prací, a bezplatné odborné středoškolské praxe. Snaží se o to, aby se každý student rozvíjel a byl v budoucnu schopen spolupracovat i na nejnáročnějších projektech. Talentovaným a  motivovaných studentům otevírají dveře k profesní kariéře.

Tip na konec

Chcete si zasoutěžit? Jičínská společnost MICRORISC, jako organizace s obrovským inovačním potenciálem, každoročně vyhlašuje soutěž Nejlepší student pro studenty středních škol z České republiky. Chce tím ukázat, že být dobrým studentem má smysl. Při výběru se hodnotí především výjimečnost studentů, jejich schopnosti, mimoškolní aktivity, ale i přístup ke studiu a životu kolem nás. Tři nejlepší získají odměnu 5 000 Kč a nejlepší získá navíc 10 000 Kč pro svou školu. Soutěž je pravidelně otevřena na jaře a výsledky jsou vyhlašovány na konci školního roku.

Nebojte se oslovit firmy, které máte v hledáčku

Možnosti na Mladoboleslavsku jsou, jen je třeba je hledat. Znáte třeba firmu, která vás zaujala tím, co dělá? Chcete praxi nebo stáž u nich? Pokud jste pořádně prošli jejich web a nenašli jste možnosti spolupráce pro studenty, určitě naleznete kontakt na HR oddělení, kam můžete napsat. Napište něco o sobě, připojte životopis a připojte informaci, jakým způsobem byste se rádi zapojili. Hledejte také na LinkedInu, kde v současnosti má mnoho společností svoji stránku. Můžete je zkusit kontaktovat skrze tuto profesní síť. Nezapomeňte si ale předtím aktualizovat a doplnit svůj profil na LinkedInu, zvýšíte si tím šanci na získání odpovědi a spolupráce.

Tento obsah byl vytvořen za finanční podpory ŠKODA AUTO a.s.

Autor článku

Kamila

Kamila se věnovala studiu více oborů a hledala, ve kterém z nich se najde. Nakonec spojila alespoň části studia a svůj hlavní pracovní poměr v současnosti má na pozici marketingového koordinátora. Baví ji věci týkající se marketingu, od grafiky až po sociální sítě a online reklamu. Proto se přidala k projektu Kariérko, aby přispěla tím co zná, a naučila se novým dovednostem. Kariérko vnímá jako projekt, který by jí v minulosti nejspíš usnadnil volbu studia a práce. V současnosti tam nachází inspiraci a možnosti pro svůj rozvoj. Proto se rozhodla tento projekt podpořit jako dobrovolník v části marketingu. 

 

Share This

Share this post with your friends!