fbpx

Jak vypadá stáž v IT firmě Citrix

Každý rok řada studentů přemýšlí, jakým směrem se vydat po absolvování vysoké školy. Během studia poznáš hodně oborů z teoretické stránky, ale jaké to pak bude v praxi?  

Již několik let nabízíme u nás v Citrix možnosti stáží a absolventských pozic po celém světě a letos konečně i v česku. Celosvětově nabízíme zaměření na nejrůznější obory – od marketingu a obchodu po vývoj a produktový management. V Čechách se primárně zaměříme na novou generaci vývojářů, testerů a všeobecně IT nadšenců. 

A proč zrovna u nás? 

Po akvizici americko-českého startupu Sapho s Citrixem na podzim roku 2018 se nám podařilo vytvořit unikátní prostředí, kde se stabilita a benefity korporátu potkávají s neformální kulturou startupu. Naše pražská pobočka má momentálně přes 100 zaměstnanců.  

A jaké lidi tu potkáš? Vzhledem  k různým národnostem našich kolegů zde uslyšíš češtinu, slovenštinu, ruštinu, francouzštinu a další jazyky, nicméně univerzálně hovoříme všichni anglicky. Atmosféra je tu hodně otevřená, nemusíš se bát na cokoliv zeptat a určitě se s námi hodně zasměješ (pokud máš tedy smysl pro humor). Jakmile to bude opět možné těšíme se na společné obědy, grilování na střeše a narozeninové dorty. Mimo práci míváme pravidelné movie nights, game nights a nebo jen obyčejné posezení u piva.  

TLDR: jsme parta lidí, co ráda dělá svoji práci dobře a u toho se dokáže i pobavit. 

Co se týká tvé kariéry, budeš spolupracovat se seniorními vývojáři, kteří se s tebou rádi podělí o své zkušenosti a budou tě mentorovat. Můžeš se těšit na práci s moderními technologiemi v cloudovém prostředí s minimálním množstvím legacy kódu. Zaměřujeme se také hodně na témata jako Web Security, User Workflows či Cloud Ops. Naši Back-End Developeři programují především v Java 11 ve Spring frameworku a používají také Docker, Kubernetes a pracují s reaktivními systémy. Front-end se primárně stará o naše UI komponenty napsané v nejnovějším Typescriptu, Reactu, pracujeme i s GrapQL a naprostá většina našeho kódu není starší než 2 roky. 

 

Co tě čeká? 

  • Zapojení do reálných projektů (nic co by se strčilo do šuplíku po závěrečné prezentaci), 
  • zjistíš co tě baví/nebaví a ideálně objevíš směr, kterým by ses chtěl/a vydat po škole (třeba rovnou u nás, protože pro stážisty plánujeme uplatnění po ukončení VŠ), 
  • budeš mít vždy poblíž někoho, kdo ti pomůže – s pochopením technologií, organizací práce, komunikací atd.,  
  • každý z nás má prostor pro vyjádření svého názoru, a to platí samozřejmě i pro stážisty,
  • seznámení se spoustou skvělých lidí, i když někdy poměrně svérázných 😊 

A jak probíhá výběrové řízení?

1. Přihlas se na jobs.citrix.com na absolventskou pozici a nebo na internship a pošli svoje CV do poloviny května!

2. Recruiter projde tvoji přihlášku. 

3. Následuje HackerRank coding challenge. Zajistíme pro tebe přístupy a obdržíš 4-5 technických otázek/problémů k vyřešení. Po vyřešení můžeš očekávat pozvánku na  Assessment Day. 

4. Assessment Day probíhá online na Teams platformě, kde spolu strávíme přibližně 2 až 3 hodiny. Těšit se můžeš na technický pohovor s našimi developery a na skupinový úkol.  

5. Když všechno dobře dopadne, tak ti zašleme nabídku a budeme doufat, že ji přijmeš.   

Detaily nabídky

Druh spolupráce: Placená stáž (internship) nebo Absolventská pozice (graduate) 

Úvazek: 20 hod/týden u stáže; Full time u absolventské pozice

Začátek: 1.7.2021 

Délka smlouvy: 12 měsíců u stáže (+ nabídka po absolvování VŠ); u Absolventské pozice smlouva na dobu neurčitou

Pokud máš jakékoliv otázky ke stáži u nás, jsme tu pro tebe.

Napiš nám, rádi si s tebou zavoláme.

Kontakty:

Budeme se na tebe těšit!

Příběhy Citrix stážistů ze světa

“Citrix is a place where you can grow professionally and personally. I began my career as an intern less than five years ago, and just last week I delivered my first executive summary to our EVP, CTO, and all of the Engineering VPs. I recently graduated with my master’s degree in computer science. I used the Citrix Education Assistance program to help me pay the tuition.” 

Delia Drumm,

Senior Technical Program Manager 2, Former Software Engineer Intern, Fort Lauderdale, Florida 

“In six months as a Citrix intern, I have already gained a world of knowledge. Coming from a mechanical engineering background, I had little experience in software development. My team helped me build a foundation, learning all the basics from version control to networking. I feel more prepared for the working world than I could have imagined!” 

Sarah Soo

Software Development Intern, Cambridge, UK 

Autor článku

Viktoria Šilleová, projektový koordinátor

Viktorie vystudovala střední odbornou školu se zaměřením na farmacii a biotechnologie. Během tvorby své závěrečné práce strávila hodně času v laboratoři, přičemž si uvědomila, že ji přece jen víc baví práce s lidmi než s pipetou. Odstěhovala se do Prahy, kde začala pracovat jako recepční v hotelu. Následně prošla různými pozicemi v korporátu a nakonec zakotvila v Citrix Systems Czech Republic, kde se jako projektová koordinátorka stará o rozmanité interní a externí projekty a spolupráci s neziskovými organizacemi.

 

Share This

Share this post with your friends!