fbpx

Poradenské centrum Fulbrightovy komise

Poradenské centrum Fulbrightovy komise je součástí oficiální sítě EducationUSA a poskytuje všem zájemcům přesné, ucelené, aktuální a  nezaujaté informace o možnostech studia v USA. Všechny služby Poradenského centra jsou bezplatné.

Více o službách Poradenského centra: https://www.youtube.com/watch?v=folll0ISNnQ

Každý rok EducationUSA pomáhá studentům z celé České republiky najít nejvhodnější studijní program ve Spojených státech. Tým studijních poradců pak podporuje studenty i učitele během celého přijímacího řízení.

Jsme tady pro vás!

Každý rok v USA studuje přibližně 750 českých studentů. Americké univerzity jsou ve světě známé špičkovými vzdělávacími programy, výzkumnými pracovišti a bohatou nabídkou studentských aktivit a služeb. Výhodou studia v USA je také flexibilita, která umožňuje zvolit si hlavní obor až ve druhém ročníku studia, kombinovat více oborů do vlastní mezioborové specializace a zapojit se do mnohých mimoškolních aktivit. V porovnání s univerzitami v jiných zemích americké univerzity tradičně nabízí studentům, včetně těch mezinárodních, stipendia a další finanční pomoc. Většina českých studentů na amerických univerzitách studuje právě díky stipendiím, obvykle akademickým nebo sportovním. Celkem v USA studuje více než milion mezinárodních studentů. Přidejte se k nim a zažijte unikátní prostředí americké univerzity na vlastní kůži!

Důvody českých studentů pro studium v USA můžete zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=6-NmR9dSxLc

Poradenské centrum EducationUSA studentům a učitelům nabízí podporu během celého přijímacího procesu. Základním předpokladem úspěchu je začít s přípravou včas. Studentům pomáháme zorientovat se v prostředí tisíců amerických univerzit a sestavit kompletní přihlášku. Učitelům radíme s přípravou doporučujících dopisů. Nabízíme také obecné přednášky o studiu v USA, na kterých výhody zahraničních zkušeností představujeme učitelům a studentům přímo ve škole nebo online.

Co přesně nabízíme?

1. Semináře a jiné akce – Každý měsíc pořádáme jeden až dva semináře, webináře nebo akce na Instagramu, a zájemcům představujeme různé aspekty přijímacího řízení na americké univerzity. Záznamy těchto akcí najdete na IGTV a YouTube.

2. Osobní a online konzultace – Stačí vyplnit žádost o konzultaci se studijní poradkyní EducationUSA a získáte rady a doporučení týkající se studia v USA na míru.
3. Newsletter – Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který posíláme dvakrát v měsíci, a neunikne vám žádná novinka, tip ani doporučení týkající se studia v USA.
4. Knihovnu – V naší knihovně najdete široký výběr titulů, které vám pomohou s výběrem americké univerzity a hlavně s přípravou na přijímací testy.

Všechny tyto služby nabízíme zcela bezplatně. Knihy zapůjčujeme domů oproti vratné záloze.

Zkušenosti studentů

Patrick: Od Poradenského centra Fulbrightovy komise se mi dostalo skvělé podpory nejen s mými eseji, ale také s přípravou celé přihlášky tak, abych zvýšil své šance na přijetí na ty nejlepší univerzity v Americe, jako třeba Harvard nebo University of Pennsylvania.

Mai: Když jsem před 4 měsíci vůbec poprvé vkročila na práh dveří Fulbrightu, už jsem si byla docela jistá, co od vysoké školy, na niž se chci hlásit, očekávám a jaké povinnosti tam asi budu mít. Čím déle a čím pečlivěji však na těchto aktivitách pracuji, tím víc si uvědomuji, že o tom vlastně vůbec nic nevím. Přihláška na americkou vysokou školu je složitá a matoucí, proto vám osobně jednoznačně doporučuji nebát se a vyhledat pomoc právě EducationUSA.

Karel: EducationUSA v Praze mi nesmírně pomohlo při celém procesu vyplňování přihlášek na americké univerzity. Poskytli mi bezplatné konzultace naživo v Praze i přes Skype, při kterých jsem se dozvěděl mnoho důležitých informací a rad, bezplatně mi také zapůjčili knihy na studium na americké zkoušky SAT nebo TOEFL. Musím říct, že bez jejich pomoci si těžko dokážu představit, že bych se dostal takto daleko a měl reálnou šanci být přijat na americkou univerzitu!

Diana: Poradenské centrum mi velmi pomohlo seznámit se s celým přijímacím procesem na univerzitu ve Spojených státech, což je podle mého názoru ta nejtěžší část. Od toho se odvíjí všelijaké doporučující dopisy a doplňující eseje, které by bez pomoci poradců pravděpodobně jen těžko obstály.

Jak nás můžete kontaktovat?

● Pošlete nám e-mail (advisor@fulbright.cz) nebo si sjednejte konzultaci se studijní poradkyní.
● Sledujte náš Facebook a Instagram pro přehled o chystaných akcích, aktuálních informacích a dalších tipech (@educationusaczech).
● Sledujte náš YouTube kanál, kde najdete další informace nejen o přijímacím řízení. Těšíme se na setkání osobně nebo online!

Tak neváhejte, kontaktujte nás a udělejte první krok ke studiu v USA.

„Studium v USA je výjimečný zážitek.  Každý den je plný zkušeností.

I pouhý semestr vám může zcela změnit pohled na svět.“

Tento obsah  vznikl díky podpoře Velvyslanectví USA v Praze.

Představení organizace

Představení organizace

Komise J. Williama Fulbrighta je mezivládní česko-americká organizace založená za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi Českou republikou a Spojenými státy americkými prostřednictvím stipendijních programů a poradenských a informačních služeb. Hlavním posláním Fulbrightovy komise je pomocí kulturních výměn v oblasti vzdělávání budovat a podporovat vzájemné porozumění mezi národy obou států.
https://www.fulbright.cz/poradenske-centrum/educationusa/

Share This

Share this post with your friends!