fbpx

Zúčastněte se soutěže High School Business Challenge a okuste, jak funguje business v praxi 

High School Business Challenge je největší mezinárodní soutěž svého druhu, zaměřená na aplikaci teoretických znalostí v oblasti businessu do praxe. Soutěž je určena žákům středních škol a gymnázií, kteří se zajímají o oblast podnikání, ekonomie či financí.  Žáci mají díky účasti v soutěži možnost si skrze řešení reálné případové studie z oblasti businessu vytvořit představu o tom, jakým výzvám budou případně čelit ve své budoucí kariéře a zapracovat na svém kritickém myšlení a kreativitě.  Jelikož účastníci působí v týmech o 3-5 lidech, naučí se tak efektivněji pracovat v týmu. Kromě toho získají řadu kontaktů, které se jim mohou hodit v budoucím kariérním životě a rovněž atraktivní položku do svého CV. 

Letošní ročník soutěže

Soutěž začíná začátkem dubna a skládá se celkem ze tří kol. Účastníci působí v týmech o 3-5 lidech, jejichž úkolem je v rámci každého kola navrhnout řešení zadané případové studie (case study). První dvě kola probíhají online formou, mezinárodní finále s osobní účastí se pak koná ve Varšavě od 5. do 10. července.   

Žáci škol zemí Visegrádské čtyřky budou bojovat o výhru v podobě 6 000 €, kterou si rozdělí účastníci národních a mezinárodních kol. Kromě toho Fakulta mezinárodních vztahů ocení úspěšné účastníky v přijetím ke studiu na FMV bez přijímacích zkoušek. 

Zájemci, kteří mají vytvořený tým se mohou přihlásit do 26. března 2023

Jednotlivci se mohou přihlásit do 19.3. 2023

Organizátorem soutěže je Evropská nadace pro rozvoj podnikání, která je tvořena absolventy a studenty Varšavské ekonomické školy. Za Českou republiku se na organizaci podílí Studentský Klub Obchodu & Konkurenceschopnosti (SKOK) z Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické (VŠE).  

Dojmy účastníků loňského kola

 ,,HSBC je výborná šance si ověřit své business dovednosti v praxi. Člověk se přitom podporuje v týmu a učí se hledat nové perspektivy na různé problémy.“  
– Kristýna Villa Pokorná, Thomas Mann Gymnasium, členka vítězného týmu loňského ročníku 

 ,,Díky HSBC jsme měli možnost nahlédnout do světa podnikání. Byli jsme vystaveni výzvám, které nás posunuly nejen ve vědomostech, ale i v praktických dovednostech. Naučili jsme se, jak bezproblémově reagovat na měnící se podmínky, a jak efektivně hospodařit s časem v týmu.“  
– Hoai Nhu Le, Thomas Mann Gymnasium, členka vítězného týmu loňského ročníku 

Zaujala vás soutěž a rádi byste se registrovali nebo se dozvěděli více?

 Pro další informace navštivte oficiální stránku soutěže nebo Facebookovou stránku.

Představení organizace

High School Business Challenge představuje největší podnikatelskou soutěž svého druhu ve střední a východní Evropě. Jejím hlavním organizátorem je Evropská nadace pro rozvoj podnikání tvořena absolventy a studenty Varšavské ekonomické školy. Za Českou republiku se na organizaci podílí Studentský Klub Obchodu & Konkurenceschopnosti (SKOK) z Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické (VŠE). 

Share This

Share this post with your friends!