fbpx

Co je CzechCrunch Shine?

CzechCrunch Shine je česká startupová komunita, která se vedle podpory začínajících i stávajících podnikatelů a nadějných studentů zaměřuje na pořádání tematických akcí, workshopů, mentorship a také internship program. Každý má možnost naučit se, jak vybudovat startup od nuly, jak najít investora nebo se přímo spojit s ostatními startupisty.

Co dělá CzechCrunch Shine

Jednou z hlavních a významných aktivit CzechCrunch Shine jsou bezpochyby Eventy. Ty organizujeme (momentálně pouze online) na nejrůznější témata a pokaždé jinou formou, jako například současné Leaders Uncovered, ve kterém pokaždé představujeme úspěšného leadera a ptáme se na otázky na tělo a z “backstage”. Za zmínku určitě také stojí Startup Academy eventy, zaměřující se pokaždé na jiné téma (legal, product, marketing, atd.) nebo Funding Talks což jsou panelové diskuse s investory. S CzechCrunch Shine se snažíme organizovat zajímavé, něčím jiné, ale především přínosné eventy pro naši komunitu, mohli jste tedy také slyšet o All About SaaS, Startup vs. Investor nebo různých Networkingových akcích jak offline tak i online. 🙂

Další velice důležitou aktivitou aktivitou CzechCrunch Shine je Mentorship. Tady si každý, kdo by se rád posunul dál nebo jen potřebuje radu, může sjednat schůzku s jedním z našich více než 30 mentorů mezi nimiž můžeš najít například Jirku Nečase z Productboardu, Tomáše Řehože z Pipedrivu nebo zakladatelku a CEO M.arter, Andreu Bohačíkovou. Jsou to experti ve svém oboru a velice rádi se podělí o své zkušenosti a poradí s daným problémem. Naši mentoři teď nově zároveň přispívají cennou radou a krátkým článkem na CzechCrunch Shine blogu, což je další skvělá aktivita na které náš tým pracuje.

Na našem Blogu můžete najít nejrůznější typy článků jako třeba My Startup Story, 5 minutes with Investor, Leaders Uncovered story nebo nově také Startup Stack, který přináší konkrétní a užitečné tipy na nástroje pro začínající zakladatele. Většina aktivit CzechCrunch Shine je v angličtině protože věříme, že valná většina founderů a lidí kolem startupů angličtinu používá na každodenní bázi a často se nám stává, že na naše stránky, blog nebo akce zavítají i ne česky hovořící lidé. Ovšem výše zmíněné Leaders Uncovered je v češtině převážně zaměřené pro české foundery nebo lidi s nápadem.

CzechCrunch Shine Internship Program

Protože moc dobře víme, jak těžké může být nastartovat svoji kariéru, přišli jsme s nápadem Internship programu. CzechCrunch Shine Internship program podporuje a dává příležitost mladým a ambiciózním lidem začít svojí kariéru v jednom z úspěšných českých startupů. Podle našich zkušeností při práci ve startupu získáš mnohem lepší povědomí a znalosti o tom, jak fungují všechny procesy ve společnosti a tím i komplexnější pohled na fungování firmy, což je skvělá zkušenost. Proto jsme se rozhodli, že pomůžeme i tobě najít správný směr a tvojí ideální práci.

Co říkají studenti, kteří prošli Internshipem ve startupu?

Natálie Řezáčková, Marketing specialist v BE-ID Human.
,,Holky z BE-ID Human jsou moc fajn, hlavně jsem tedy komunikovala se Zuzkou. Doufám, že jsem jim i trochu pomohla. Děkuji za zprostředkování, když budu mít více času (po zkouškovém nebo někdy s koncem semestru), určitě se na tebe obrátím. Je super, že takhle lidi propojujete! :)”

Hana Feriancová, UX/UI Designer Intern v M.arter
,,Chtěla bych ještě jednou moc poděkovat za propojení a tuto možnost. Jsou to pro mě velmi cenné zkušenosti, moc děkuji!”

Jak to funguje?

Přihlásit se může kdokoliv, kdo má zájem se dál rozvíjet, nasbírat nové zkušenosti a začít pracovat na své kariéře. Vůbec nevadí, když si nejsi jistý svým zaměřením, nebo tím, co tě baví a čemu by ses chtěl věnovat, od toho jsme tady my!

CzechCrunch Shine Internship program je pro každého, kdo se chce při studiu nebo i po něm porozhlédnout a nasbírat nové zkušenosti. Pokud by ses k nám rád(a) přihlásil(a) na stáž, musíš mít minimálně 16 let. Zájem o osobní růst, zodpovědnost a spolehlivost jsou základem. Vše ostatní se naučíš. Internship probíhá většinou 3 – 5 měsíců, záleží na tvé domluvě s foundrem. Pokud bude vše fungovat a obě strany budou spokojené, další spolupráce není nikdy vyloučena, to zase záleží na tvé domluvě se startupem, stejně tak jako tvůj plat a hodinová nebo úkolová mzda. Naše startupy jsou převážně z Prahy, ale není to podmínkou, může se tedy stát, že budeš na dálku spolupracovat se startupem v Brně nebo jinde v Česku.

Jak to tedy přesně probíhá?

1. Krátká schůzka/online meeting
Abychom se ujistili, že každý stážista je plně připraven na své startupové zkušenosti, nabízíme bezplatné poradenství před jeho pohovorem a během jeho stáže. Naším cílem je pomáhat stážistům a orientovat se v nich, aby se opravdu cítili pohodlně a motivovaní ohledně své příležitosti. Zájemce o stáž se tedy přihlásí a domluví si krátkou schůzku na našich stránkách zde: https://www.czechcrunchshine.cz/internships. Společné setkání nám pomůže zjistit více o tobě a popřípadě ti pomoci v začátku, zodpovědět všechny otázky a sdílet nejrůznější tipy a rady.

2. Zaslání materiálů, příprava na pohovor
Po tomto krátkém online setkání ti pošleme nejrůznější materiály jako je: Návod jak správně napsat své CV, Handbook a proč je super začít svou kariéru právě ve startupu. Budeme rádi, když nám pak zpět pošleš svoje CV (popřípadě i portfolio).

3. Propojení do vhodného startupu na vybranou pozici
Po sesbírání všech důležitých informací a zaslání CV ti vybereme nejlepší vhodnou pozici, a potom tě už rovnou spojíme přímo se startupem, se kterým si domlouváš konkrétní podmínky, jako je místo práce, kolik hodin týdně můžeš stáži věnovat apod.

4. Feedback
Během stáže a po jejím uplynutí obvykle posíláme krátký dotazník, kde sbíráme feedback jak na naše služby, tak i na celkový dojem a úspěšnost stáže ve vybraném startupu.

Představení organizace

CzechCrunch Shine

CzechCrunch Shine je česká startupová komunita, která se vedle podpory začínajících i stávajících podnikatelů a nadějných studentů zaměřuje na pořádání tematických akcí, workshopů, mentorship a také internship program. Díky velké energii zakladatelky Kláry Horton a celého týmu se podařilo za téměř 2 roky existence vybudovat komunitu, kde má každý možnost naučit se, jak vybudovat startup od nuly, jak najít investora nebo se přímo spojit s ostatními startupisty.

https://www.czechcrunchshine.cz/

Share This

Share this post with your friends!