fbpx

Moje stáž v CNN Prima News

Už po absolvování Zimní školy žurnalistiky při IKSŽ FSV UK jsem si pohrávala s myšlenkou stáže v některé z českých redakcí. Tehdy jsem si zamilovala zpravodajství a samotnou žurnalistiku – stáž na Primě a praxe v oboru jsou pro mě splněným snem. Moc ráda bych touto formou motivovala všechny čtenáře Kariérka v kontaktování vysněné firmy, agentury nebo právě mediální společnosti s žádostí o stáž! Nové zkušenosti, dohled seniorních profesionálů a nezapomenutelné zážitky zaručeny! A jaká vlastně stáž v newsroomu CNN Prima NEWS byla a jak takovou praxi absolvovat? Čtěte!

Jak navázat první kontakt?

Pokud máte vybránu agenturu nebo společnost, ve které byste rádi získali zkušenosti, stačí kontaktovat dané HR oddělení nebo osobu odpovědnou za studentské stáže či praxe. Já měla velké štěstí, že jsem našla inzerát s kontaktem na osobu, která se o mě starala v průběhu celého měsíce. Pokud nenajdete přímý kontakt na vedení stáží, nebojte se obrátit na HR – určitě vás rádi přepojí na správného kolegu.

V CNN Prima NEWS jsem celou přípravu na stáž, nástupní termín a další nezbytnosti komunikovala s koordinátorkou redakce.

Ještě před koronakrizí jsem měla nastoupit na stáž do ČT24 – tam jsem postupně mluvila s HR, s šéfredaktorem zpravodajství, až nakonec s hlavní editorkou, která zařizuje vysokoškolské stáže v redakci.

A kterou online platformu použít při komunikaci? Určitě napište profesionální e-mail nebo navažte spojení na LinkedIn. A pokud nevíte, jak vystupovat na LinkedIn nebo jakým způsobem si vyplnit profil, neváhejte mě kontaktovat – ráda pomůžu!

Jak zaujmout?

Popište sami sebe a své ambice! Já jsem do redakce v CNN Prima NEWS poslala svůj životopis a krátký motivační textík, ve kterém jsem přiblížila, kdo jsem a jaké mám zkušenosti. Nezapomínejte na to, že stáž je především o získávání praxe, a proto se nebojte na redakci, médium nebo firmu obrátit i s minimem zkušeností. 

Avšak CV hraje důležitou roli! Mít připraveno pěkné portfolio prací, předešlých pozic, dobrovolnických aktivit nebo zájmů se bude hodit vždy. Snažte se v prvním mailu i životopise působit profesionálně a organizovaně. Popište adresátovi, co si od stáže slibujete a co můžete společnosti přinést. Chcete se naučit základy marketingu? Chcete vidět profesionály v akci? Nebojte se vše říct tak, jak je.

Jaké to je v redakci známého média?

Nenahraditelné. Musím říct, že pro mě bylo skvělé sedět v newsroomu s lidmi, kteří byli dál než já a měli více zkušeností. Naučila jsem se pracovat s databází ČTK, zkusila jsem si psaní moderací a v závěru stáže jsem sestříhala audiovizuální materiály a výsledný výstup Prima odvysílala v televizním přenosu.

Samotné absolvování stáže mě moc posunulo. Aktuálně už několik měsíců bydlím (napůl) v Praze, mám vlastní rozhovorový pořad Talkie, věnuji se moderování, marketingu, podnikání a dalším úžasným věcem, za které jsem moc vděčná. Pro někoho může být absolvování stáže právě startem k dalším cílům či k objevení nových hodnot – proto každému profesní stáž celým srdcem doporučuji.

Najdete mě na Instagramu a LinkedIn – pokud by vás cokoliv ohledně stáží, začátků kariéry nebo čehokoliv jiného zajímalo, určitě mě kontaktujte! A utíkejte na stáž!

Autor článku

Barbora Balášová

17let

Studentka střední školy, moderátorka pořadu Talkie, podcastu SELFHATE, zpěvačka a milovnice žurnalistiky a marketingu. V červnu 2020 se napůl přestěhovala z Moravy do Prahy, aby absolvovala stáž v CNN Prima NEWS.

Share This

Share this post with your friends!