fbpx

Studium v zahraničí? Stipendia jsou otevřená vysokoškolákům i středoškolákům.

Je tvým snem studovat v zahraničí, ať už univerzitu, nebo střední školu? Přemýšlíš nad tím, jak své studium financovat? Potřebuješ poradit a zorientovat se v možnostech? Nadace Bakala Foundation nabízí stipendia pro zahraniční studia, poradenství zdarma nebo třeba i krásný co-studyingový prostor v centru Prahy. 

Bakala Foundation je česká rodinná nadace manželů Zdeňka a Michaely Bakalových. Byla založena v roce 2007 s cílem podporovat studium talentovaných studentů na prestižních zahraničních univerzitách prostřednictvím programu Scholarship. Od té doby se portfolio programů nadace Bakala Foundation hodně rozrostlo, nicméně jejich společným jmenovatelem je podpora a rozvoj mladých talentů.

Jaké možnosti nabízí Bakala Foundation studentům?

SCHOLARSHIP – stipendijní program pro studium na předních zahraničních univerzitách

Program Scholarship je vlajkovou lodí nadace a nejdéle běžícím programem. Aktuálně probíhá 12. ročník tohoto programu a k dnešnímu dni získalo toto stipendium více než 170 českých studentů a studentek, kteří vystudovali nebo studují na předních světových univerzitách.

Stipendium je určeno zájemcům o studium (nebo studentům) ucelených bakalářských nebo magisterských programů na zahraničních univerzitách, kteří v přihlášce prokážou vynikající akademické výsledky a potřebu finanční podpory a mají české občanství.

Student si může zvolit jakoukoliv zahraniční vysokou školu a cílovou zemi dle vlastního výběru. Pro úspěšné kandidáty je stipendium garantováno po celou dobu jejich bakalářského nebo magisterského studia (pod podmínkou dobrých studijních výsledků).

Díky své dlouholeté expertize nabízí nadace také poradenství a konzultace v oblasti studia v zahraničí, a to zcela zdarma. Více informací a kontakt na studijní poradkyni nadace naleznete ZDE.

Přihlášky do dalšího ročníku Scholarship 2021 jsou otevřeny do 18. ledna 2021!

Více informací o programu Scholarship

ASSIST & HMC – stipendia pro studium střední školy v zahraničí

Středoškolská stipendia jsou nabízena ve spolupráci se zahraničními partnery ASSIST a HMC a umožňují středoškolákům studovat buď 1 rok na střední škole v USA (ASSIST), nebo 2 roky ve Velké Británii (HMC). Tato stipendia plně pokrývají náklady na školné, stravu a ubytování na školní koleji nebo v hostitelské rodině. Celkem asociace ASSIST & HMC sdružují 300 špičkových soukromých středních škol v USA a UK.

Stipendia jsou určena cílevědomým studentům 1. a 2. ročníků středních škol v ČR (nebo ekvivalentních ročníků víceletých gymnázií) s dobrou znalostí angličtiny a dobrými školními výsledky. Pro studenty střední školy je taková zkušenost skvělým odrazovým můstkem a v budoucnu jim může otevřít mnohé dveře, ať už na zahraniční univerzitu, nebo do vysněného zaměstnání.

Více informací o programu ASSIST & HMC  

 

KAPLICKY INTERNSHIP- rozvojový program pro začínající architekty

Kaplicky Internship je program, který poskytuje nadcházejícím a čerstvým absolventům architektonických oborů z českých univerzit možnost strávit tři měsíce na placené stáži v jednom z prestižních londýnských studií. Mohou si tak vyzkoušet práci na významných projektech ve společnosti renomovaných architektů a získat cenné pracovní zkušenosti. Vítězové minulých ročníků strávili své stáže v tak věhlasných studiích jako např. Eva Jiricna Architects, Zaha Hadid Architects nebo Heatherwick Studio.

Program je organizován ve spolupráci s londýnským Design Museum. Partnerem programu je Nadační fond Kaplicky Centre.

Více informací o programu Kaplicky Internship

 

JOURNEY: JOURNALISM BOOTCAMP – intenzivní kurz pro studenty žurnalistiky

Tento desetidenní „bootcamp“ je určen pro české i zahraniční studenty žurnalistiky. Zájemcům nabízí jedinečnou možnost seznámit se prostřednictvím interaktivních seminářů, workshopů a praktických cvičení s nejnovějšími metodami a trendy mediální práce. Kurz probíhá pod vedením špičkových profesionálů z renomovaných médií a agentur, jako např. BBC, CNN, Bloomberg, New York Times, Reuters nebo Wall Street Journal, mezi přednášejícími se v uplynulých letech vystřídalo i několik vítězů Pulitzerovy ceny.

Více informací o programu Journey

STUDENT HUB

V neposlední řadě bychom vás rádi pozvali do krásných prostor našeho STUDENT HUBU – poradenského centra pro zájemce o studium v zahraničí, v rámci nějž je k dispozici knihovna. Zároveň se zde pořádají konzultace, veřejné přednášky a debaty se zajímavými osobnostmi. Student Hub je také příjemným co-studyingovým centrem, které je pro studenty k dispozici zdarma. Podmínkou je pouze předchozí registrace a respektování pravidel provozu.

Více informací o Student Hub

Naším mottem je, že „vzdělání je ta nejlepší investice“. Posláním Bakala Foundation je pomáhat těm, kteří mají talent, ale nemají dostatečné prostředky pro financování svého velkého snu. Věříme, že tím nepomáháme pouze jednotlivcům, aby maximalizovali svůj potenciál, ale že skrze špičkové vzdělání pomáháme vytvářet budoucí lídry této země, kteří naši investici mnohonásobně vrátí společnosti a zemi, ve které žijí.

Tento obsah  vznikl díky podpoře Velvyslanectví USA v Praze.

Představení nadace

Bakala Foundation je česká rodinná nadace manželů Zdeňka a Michaely Bakalových, založena v roce 2007. Naším cílem je podpora a rozvoj mladých talentů. Našimi stipendijními programy podporujeme nadané studenty na prestižních zahraničních univerzitách a středních školách, dále nabízíme rozvojové programy pro studenty architektury a žurnalistiky a provozujeme co-studyingové centrum Student Hub.

www.bakalafoundation.org

Share This

Share this post with your friends!